Hamile eşini öldüren Suriyeli sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Kayseri’de 7 aylık hamile eşini boğarak öldürmekten tutuklu yargılanan Suriyeli koca, ‘gebe olduğunu bilerek eşini kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum edildi. Suriyeli sanık, “Türkiye’de yargılanmak istemiyorum, Suriye’ye gitmek istiyorum” dedi.
18 Şubat’ta Yeşilmahalle Kayalı Sokak’ta meydana gelen olayda Suriye uyruklu Fatma El Muhammed (24) yakınları tarafından ikametinde ölü bulundu. İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri de ölen kadının eşi olan Ahmet H.’yi gözaltına aldı. otopside Fatma El Muhammed’in 7 aylık hamile olduğu ve boğularak öldürüldüğü belirlenirken, kocası çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık Suriyeli Ahmed El H. (24) ve avukatı hazır bulundu.
Karar verileceği uyarısı ile son sözü sorulan Suriyeli Ahmed El H. “Türkiye’de yargılanmak istemiyorum, tüm yakınlarım Suiye’de. Ben de Suriye’ye gitmek istiyorum” dedi.
“Eşimi bayıltana kadar dövdüm”
24 yaşındaki Halep doğumlu tutuklu sanık Ahmed El H., ilk duruşmada mahkemede tercüman eşliğinde yaptığı savunmasında cinayeti şöyle anlatmıştı: “Olay günü akşam 19.00’da eve geldim. Eşim yemek hazırladı, yemek yedik. Türk olan ustamın yanına gittim, Suriye’de olan anne ve babam ile görüştüm. Daha sonra tekrar eve geldim. Eşimi bir genç ile yatak odasında buldum. İlişki kurarken gördüm, genci ittirdim, karım da kaçmak istedi. Genç motora binip kaçtı, eşim ile evde kaldık. Eşimi bayılana kadar dövdüm. Eşim bayılınca ben de evden fırına gittim. Sabaha kadar fırında bekledim. Eşimin ailesinin beni öldürmesinden korktum. Sonra işe gittim. Öğle saatlerine kadar çalıştım, sonra eşimin kardeşleri gelip beni dövdüler. Sonra beni işyerinden alarak polise teslim ettiler. Eşimin sevgilisini sima olarak tanıyorum, bizim evin arkasında görürdüm. Gençler kendi aralarında toplanırlar, o genci de oralarda görmüştüm. Eşim beni kötü görür, beğenmezdi. Eşim beni sevmiyordu.”
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık Ahmet El H.’ye ‘gebe olduğunu bilerek eşini kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.-İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.