Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Kayseri Şube Başkanı Prof. Dr. Akif Özdemir, “İnsanların bulaşıcı hastalıklarla mücadelesini değiştirirsek kanserin 3’te 1’i oluşmayacak” dedi.

 
Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Kayseri Şube tarafından kadınlara yönelik bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantı hakkında bilgiler veren Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Kayseri Şube Başkanı Prof. Dr. Akif Özdemir, “Kanser toplumda ölüm sebepleri arasında kalp ve damar hastalıklarını da geçmiş ve mücadele edilmediği takdirde her yıl ülke genelinde 100 binin üzerinde insanın ölüm sebebini teşkil etmektedir. Eğer hayat tarzımızı ve çevreye olan saygımızı, insanların bulaşıcı hastalıklarla mücadelesini değiştirirsek kanserin 3’te 1’i oluşmayacak” dedi.
Özdemir, “Bizim amacımız önce kansere karşı yani kanserin oluşmasını önleme adına insanların bilinçlendirilmesi ve oluşmuş kanserlerin erken tanısı ve eğer mümkün değilse tedavi gören insanların maddi ve manevi desteklenmesi adına faaliyet göstermeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

TÜRK KANSER ARAŞTIRMA VE SAVAŞ KURUMU DERNEĞİ KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI PROF. DR. AKİF ÖZDEMİR, "İNSANLARIN BULAŞICI HASTALIKLARLA MÜCADELESİNİ DEĞİŞTİRİRSEK KANSERİN 3’TE 1’İ OLUŞMAYACAK" DEDİ. (ALİ GÖÇ/KAYSERİ-İHA)

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla