Kayserili Kick Bokscu Hayriye Türksoy Erzurum’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda birinci olarak Dünya Şampiyonası’na gitmeyi garantiledi.

Erzurum’da Büyük Bayanlar kategorisinde 48 kiloda mücadele eden Hayriye, Dünya Şampiyonası için hazırlıklarına antrenörü Esat Kaya nezaretinde devam ediyor. Hayriye Türksoy, “Erzurum’da yapılan şampiyonada birinci oldum. Ocak ayında yapılan Türkiye şampiyonasında, ondan sonra haricinde Nisan ayında yapılan Avrupa Kupası’nda birinci oldum. En son Erzurum’da şampiyon olduktan sonra Dünya Şampiyonası’nda mücadele etmeye hak kazandım. Dünya Şampiyonasında bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz. Türkiye şampiyonasına hazırlanırken de dünya şampiyonasına hazırlanıyordum. Benim hedefim her zaman dünya şampiyonluğu oldu. O nedenle 8 senedir Dünya Şampiyonluğu için çalıştığımı söyleyebilirim. Herkesin hedefi var, hepimizin hedefi de Dünya şampiyonluğu, zirvemiz. Bana bu sene nasip oldu.  Kayserimizde antrenman için kullanılabilecek çok alan var. Erciyes Dağı olsun Ali Dağı olsun çoğu sporcunun elinde olmayan imkanlarım var. Erciyes ve Ali Dağı’na çıkıyoruz” diye konuştu.

KİCK BOKS İÇİN ATLETİZM, BASKETBOL VE MASATENİSİ  OYNUYOR

22 yaşındaki milli sporcu iyi kick boks yapabilmek için atletizm, basketbol ve masatenisi  antrenmanı  wushu için güreş antrenmanı yapıyor.

Hayriye Türksoy, “Halter yapıyorum, nerdeyse atletler kadar atletizm yapıyorum. Refleksimi geliştirmek için masa tenisi yapıyorum. Ayaklarımızın gelişmesi için basketbol yapıyoruz. Kick Boks’un teknik antrenmanları çok zor onları yapıyoruz. Ayrıca Wushu yapıyorum. Wushu sporu Kick Boks’un haricinde güreşin de olduğu bir branş. iki branşta da 6 ayda çıktığım bütün müsabakalarda birinci oldum. Çin’de yapılacak olan Wushu Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandım. O nedenle şimdi bir de güreş antrenmanlarına başladım.  Burada bizi çalıştıran hocamızın da emeği çok önemli. Bazen ‘yapamayacağım’ ya da ‘bırakacağım’ dediğiniz anda antrenörünüz size destek oluyor. Başarılarımın tek nedeni Esat Kaya hocamdır. İyi ki ağladığımda, sakatlandığımda beni ayağa kaldırmış” açıklamasında bulundu.

DÜNYA ŞAMPİYONU KİCKBOKSCU MODAYA UYDU

Ayakla kapak açma modası ‘Bottle Cap Challenge’a milli sporcu Hayriye Türksoy da dahil oldu.

Kick Boks Dünya Şampiyonasına hazırlanan Hayriye Türksoy antrenmanın sonunda ayakla kapak açma modasına uydu. Türksoy, antrenörünün tuttuğu su şişeninin kapağını ilk denemede açtı. Konu ile ilgili konuşan Hayriye Türksoy, “Kazak bir tekvandocunun başlattığı bu hareketi sosyal medyada gördüm. Bütün sporcular yapıyor. Çok fazla istek geliyordu, onları kıramadım yaptım. İlk denemede yaptık. Oldukça beğeni aldı” dedi. İLYAS KAPLAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla