KAYSERİ TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ, TÜRK POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞUNUN 172. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA YAZILI BİR MESAJ YAYIMLADI. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.
Mesajında, güvenliğin ve huzurun teminatı olan polis teşkilatının kuruluşunun 172. yıldönümünü kutladığını belirten Hiçyılmaz, “Polis teşkilatımız, huzur ve güvenin sağlanması kadar, milli birlik ve beraberliğimizin devamı için de vazgeçilmez bir unsurdur” dedi.
Türk Polisinin, milletin güvenliğini sağlamak uğruna yeri geldiğinde gözünü kırpmadan canını verdiğine değinen Hiçyılmaz, “Anayasa ve yasalardan aldığı güçle görevini yapan Polis teşkilatımız, temel hak ve özgürlüklerin korunmasına hizmet eden güvenlik duygusunun tesis edilmesinde de çok ciddi bir vazifenin uygulayıcısıdır” ifadelerini kullandı.
Hiçyılmaz mesajını şöyle sürdürdü:
“Bu anlamlı günde, milletin güven içerisinde yaşaması için gece gündüz demeden yurdumuzun her köşesinde görev yapan emniyet teşkilatımızın bu önemli gününü kutluyorum. Bu vesile ile vatan ve görev uğrunda hayatlarını feda eden emniyet şehitlerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum.”
(AÖ-Y)

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla