Hollanda’dan kargo ile uyuşturucuya 25 yıl hapis

Hollanda’dan PTT aracılığıyla Kayseri’ye kargo ile uyuşturucu getirten ve ‘Uyuşturucu veya uyarıcı madde ithal etme ve ticareti yapma’ suçundan tutuklu yargılanan sanığa 25 yıl hapis, 2 bin 500 TL adli para cezası verildi. Sanık, “Burada 100’lük uyuşturucu satın alıyorum, 2 saat gitmiyor. Hollanda’daki uyuşturucular daha kaliteli” dedi.
19 Kasım 2016’da Hollanda’dan PTT kargo aracılığı ile Kayseri’ye uyuşturucu nakli yapıldığı ihbarını değerlendiren polis ekipleri M.K. isimli şahsa daha önce gönderilen kargo ile birebir benzerlik gösteren bir kargo paketi daha gönderildiğini tespit etti. Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından el konulan paketin içerisinde 86 gram esrar maddesi, 5.10 gram metamfetamin, 54 adet ecstasy tablet, 26 gram Afyon sakızı ele geçirildi. Gözaltına alınan M.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık M.K. ve avukatı hazır bulundu.
Sanık M.K., mahkemede, “Ben uyuşturucu kullandığım için çok pişmanım. Ailevi nedenlerden dolayı kullanıyordum. Cezaevinde tedavi de gördüm. Hollanda’da akrabam vardı. Bana gönderebileceğini söyledi. Orada bedava olduğu için, maddi yönden de yetişemiyordum, ondan istedim. Buradaki yerlerden 100’lük uyuşturucu satın alıyorum, 2 saat gitmiyor. oradakiler daha kaliteli oluyor. Bir daha tövbeler olsun, yanından geçersem. Çok pişmanım” diye konuştu.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık M.K.’ye ‘Yurt dışından uyuşturucu veya uyarıcı madde ithal etme ve ticareti yapma’ suçundan 25 yıl hapis, 2 bin 500 TL adli para cezası verdi. -İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.