Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar sonucu il genelinde ve çevre illerde bağ evi ve villalardan hırsızlık yapan çete çökertilirken, 80’e yakın faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatıldı.
Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Bekmez’in göreve gelmesiyle oluşturulan özel ekipler, kentte meydana gelen hırsızlık olaylarını aydınlatmak için çalışmalara başladı. Kocasinan İlçe Jandarma Komutanlığı, İstihbarat ve KOM şubelerinden oluşan 15 kişilik özel ekip, hırsızlığın meydana geldiği bölgeleri inceleme altına aldı. Bir ay boyunca yapılan incelemelerde yaklaşık 250 mağdurun bulunduğu belirlenirken, ekipler vatandaşlarla sürekli temas halinde oldu. İstihbari bilgilere ulaşan ekipler yaptıkları takip ve araştırma sonucunda bağ evleri ve villalarda meydana gelen hırsızlık olayların şüphelileri olarak B.Ö., K.H., F.K., S.S. ve S.K.’yı kıskıvrak yakaladı. Şahısların, bağ evleri ve villalardan hırsızlık yaparak, çaldıkları malzemeleri ikinci el dükkanlarda ve internet siteleri üzerinden sattıkları belirlendi. Şahısların ifadelerinden yola çıkarak çaldıkları malzemelerin saklandığı depoya ulaşan ekipler; jeneratör, çapa makinesi, salça makinesi, matkap, halı, kilim, çeşitli ev eşyalarından oluşan yaklaşık 250 bin TL değerinde çalıntı malzeme ele geçirdi.

80 faili meçhul dosya aydınlatıldı
Jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucu, şüphelilerin yakalanmasıyla birlikte 80’e yakın faili meçhul hırsızlık olayı da aydınlatıldı. Mağdur vatandaşlar da Kocasinan İlçe Jandarma Komutanlığı’na gelerek çalınan malzemelerini tespit etmeleriyle birlikte teslim aldı. Çalınan eşyalarına kavuşan vatandaşlar, hırsızlık olaylarının üzerinden 1 ay geçmeden olayları aydınlatan jandarma ekiplerine teşekkür etti.
Şüpheliler, jandarmadaki işlemlerinin ardından Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan Adli Tabip’te sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye çıkarıldı. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla