Yolcu otobüsünde iç çamaşırında 762 adet uyuşturucu hap ile yakalanan amca ve yeğen oldukları öğrenilen Suriyeli iki sanığa ayrı ayrı 10 yıl 6 ay hapis cezası verildi.
19 Ocak 2017’de Kayseri Emniyeti Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi ekipleri istihbari bilgi üzerine Şanlıurfa’dan Samsun’a giden yolcu otobüsünde arama yaptı. Kayseri girişinde durdurulan otobüsteki Suriye uyruklu İ.E. ve H.İ’nin üst aramasında 762 uyuşturucu hap ele geçirildi. Gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen 2 Suriyeli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar H.I. ile İ.I. ve avukatları hazır bulundu.
Tercüman eşliğinde ifadeleri alınan sanıklardan iç çamaşırında uyuşturucu bulunan H.I., Kahramanmaraş’tan geldiklerini, uyuşturucuları Suriyeli bir şahıstan aldığını ve başka bir şahsa götürdüğünü söyledi. H.I. kendisinin kurye olarak kullanıldığını belirtirken, diğer sanık İ.I. ise uyuşturucudan hiç haberi olmadığını söyledi.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanıkların fikir ve eylem birliği içerisinde suçu işlediklerine kanaat getirerek sanıklar H.I. ve İ.I.’ya ‘uyuşturucu madde ticareti yapma veya sağlama’ suçundan ayrı ayrı 10 yıl 6 ay hapis cezası verdi. -İHA

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla