KAYSERİ’NİN BÜNYAN İLÇESİNE BAĞLI AKMESCİT MAHALLESİ SAKİNLERİ, YETERLİ HİZMET ALAMADIKLARI GEREKÇESİYLE TALAS İLÇESİNE BAĞLANMAK İÇİN CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ İÇİN YAPILAN REFERANDUMDAN BİR AY SONRA YENİDEN SANDIK BAŞINA GİTTİ. (ALPARSLAN ÖTÜKEN/KAYSERİ-İHA)

– Kayseri’nin Bünyan ilçesine bağlı Akmescit Mahallesi sakinleri, yeterli hizmet alamadıkları gerekçesiyle Talas ilçesine bağlanmak için Cumhurbaşkanlığı sistemi için yapılan referandumdan bir ay sonra yeniden sandık başına gitti.
Kayseri’nin Akmescit Mahallesi sakinleri, yeterli hizmet alamadıkları gerekçesiyle bağlı oldukları ve 52 kilometre uzaklıkta olan Bünyan ilçesinden ayrılarak 26 kilometre yakındaki Talas ilçesine bağlanmak için bu sabah sandık başına gitti. Oylarını sabah erken saatlerde kullanan vatandaşlar, “Bünyan bize çok uzak. Yeterli ve iyi bir hizmet alamadığımız için ayrılmak istiyoruz. Bize daha yakın olan Talas Belediyesine bağlanmak için bugün yeniden referandum yapılıyor. Talas Belediyesine bağlanmak istiyoruz. Çıkacak olan karar hayırlı olsun” diye konuştu.
Cumhurbaşkanlığı sistemi için Nisan ayında yapılan referandumda 743 evet, 220 hayır çıkan Akmescit mahallesinde oy kullanacak olan bin 148 kişi için 3 sandık kuruldu.
(AÖ-MK-Y)

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla