İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Muay Thai ve güreş branşlarında derece elde elden öğrencilere bisiklet hediye etti.
Seyyid Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenciler ve Muay Thai ve güreş milli sporcuları Sercan Kılıç, Emre Batuhan Yılmaz, Abdullah Toprak, Barış Erbek, Hakan Kızılarslan, Bünyamin Esoğlu, Ali Bayram kör ve Malik Cuma Aki’yi öğretmenleri ile beraber makamında kabul eden İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, sporcular ile sohbet etti.
Öğrencilere bisiklet hediye eden Elmalı, “Muay Thai dalında öğrencilerimizden 1’i dünya şampiyonu, diğeri 3’üncü olmuştur. Bundan dolayı çok mutlu oldum. Öğrencilerimizi makamında ağırlayıp ödüllendirmek istedim. Bütün dallarda olduğu gibi sporda da ilimiz belirli bir seviyenin üzerine çıkmaya başladı. Buda milli eğitim olarak bizim için çok büyük mutluluktur. Öğrencilerimizden 6 tanesi de ata sporumuz olan güreşte derece yaptılar. Ata sporumuz güreşte de öğrencilerimizin belli seviyelere yükselmesi bizi mutlu ediyor” ifadelerini kullandı. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla