Vali Süleyman Kamçı, il ve ilçe nüfus müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere göreve başlayacak olan 21 ‘Sözleşmeli Büro Personeli’ ile sözleşme imzalama törenine katıldı.

VALİ SÜLEYMAN KAMÇI, İL VE İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNDE İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE GÖREVE BAŞLAYACAK OLAN 21 ‘SÖZLEŞMELİ BÜRO PERSONELİ’ İLE SÖZLEŞME İMZALAMA TÖRENİNE KATILDI. 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen imza törenine Vali Kamçı, Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı, İl Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Öztürk ve göreve başlayacak personel katıldı. Vali Kamçı, burada yaptığı konuşmada, İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatı Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe Nüfus birimlerinde istihdam edilmek üzere ülke genelinde toplam bin 545 personelin göreve başlayacağını ifade ederek, bu kapsamda kentte de 21 personelin il ve ilçe nüfus müdürlüklerinde göreve başlayacağını belirtti. Vali Kamçı, nüfus müdürlüklerindeki açığın yeni alınan personelle birlikte giderilmeye çalışılacağını belirterek, göreve yeni başlayacak personele görev yerlerinde başarılar diledi. Yılbaşından itibaren ehliyet ve pasaportların da nüfus müdürlükleri tarafından verileceğini ifade eden Vali Kamçı, bu sebeple personel alımında nüfus müdürlüklerine ağırlık verildiğini belirtti. 2018 yılından itibaren nüfus müdürlüklerinin işlerinin daha da artacağının altını çizen Vali Kamçı, yeni alınan personellerle birlikte bu iş yükünün azaltılacağını ve vatandaşa daha iyi hizmet verileceğini kaydetti. Vali Kamçı, il emrine 11 adet lisans mezunu ve 10 adet ön lisans mezunu olmak üzere toplam 21 adet sözleşmeli personel alındığını ifade ederek, alınan bu personellerin hepsinin il ve ilçe nüfus müdürlüklerinde görevlendirildiğini belirtti.
Konuşmasının ardından sözleşmeleri imzalayan Vali Kamçı, kentte görev yapacak personelle tek tek sohbet ederek yeni görevler yerlerinde başarılar diledi. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla