Cuma namazı çıkışı İLDEM bölgesinde Belediye birim müdürleri ile esnaf ziyaretinde bulunan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yapılan düzenlemelerle İldem’e yeni misyon ve vizyon kazandırıldığını söyledi.
Gesi Bölgesi İldem Toplu Konut alanının yeni yerleşim alanlarından olduğunu yeni yapılanma çerçevesinde bölgenin sosyal tesis, kamu yapıları ile alışveriş merkezlerinin oluşturulduğunu belirten başkan Memduh Büyükkılıç “İldem yerleşim alanında büyük ölçekli ve çok amaçlı park inşa edildi. İçerisinde spor sahaları, yürüyüş ve koşu yolları, çocuk oyun aletleri, açık alan spor aletleri ile kamelyalar ve bankların yer aldığı bu park hizmet vermektedir. Ayrıca üstü kapalı modern bir semt pazar inşa edilerek yeni bir alış veriş merkezi kazandırıldı. Dolayısı ile İldem’liler Melikgazili olmanın farkını hizmetlerden yararlanarak yaşıyorlar” dedi.
İldem’deki çarşı esnafını gezen ve halk sohbetlerine iştirak eden Başkan Memduh Büyükkılıç, gerçekleştirilen park, pazaryeri, çarşı ve çevre düzenleme çalışmaları ile halkın sosyal yaşamına ayrıca renk ve hareketlilik kazandırıldığını halkın bu yerlerde bir araya gelerek kardeşlik, dostluk ve komşuluk ilişkilerini güçlendirdiğini sözlerine ekledi.
Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Kayseri Belediye modeli ile her hafta bir açılış veya temel atma töreni ile adeta Kayseri’nin yeniden inşa edildiğini ve Kayseri’nin bu gelişmesinin hem ekonomiye, hem istihdama hem de üretime büyük katkı sağladığını kaydetti.
Enerji ve Tabi Kaynaklar önceki Bakanı Taner Yıldız ise İldem bölgesine her gelinde daha da gelişmiş ve sosyal yapıları ve kamu hizmet binaları ile büyümüş olarak gördüğünü söyledi. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla