“Asabiyete, ırkçılığa çağıran bizden değildir.
Asabiyet üzere vuruşun bizden değildir.” =Hadisi burada kesiyorlar devamı söylenmiyor= Bizim gibi sahabelerin de dikkatini çekiyor. Zihnini meşgul ediyor ki, Ashabdan biri.
İskaaoğlu Vasile isimli, Hz. Peygamber’imize hemen soruyor; Ey Allah’ın Resulü, insanların kendi kavmini yani milletini soyunu sevmesi ırkçılık mıdır der. Hz. Peygamber’imizde: “Hayır ırkçılık değildir, buyurur.” İmamı Ahmed İbni Ebu Davud Sayfa 356 Hadisin bu kısmını niçin söylemezlerde ırkçı derler. Türk Cumhuriyeti devletleri bağımsızlığını kazanma-dan önce bizi ırkçılıkla suçlayan soy özürlüler Müslüman Türk düşmanlarının sözlerine kananlar, bugün bağımsızlığını kazanan Türk Cumhuriyeti devletlerinde cirit atmakta oraların bal ve kaymağını yemekteler. Söylediklerini unutuverdiler. Okullar açarak, marketler açarak bunu ispatlamışlardır.
Zaten daha önce, Ruslar, Çinliler, Yunanlılar ve diğer bazı milletlerde şöyle diyorlardı. Siz Müslüman’ sınız fakat Türk değilsiniz diyorlardı. Şimdi soy özürlüler Allah ve Resulüne mi tabiler? Yoksa söyledikleriyle Ruslara, Çinlilere, Yunalılara mı tabi oluyorlar?
Bağımsızlığını kazanan Türk Cumhuriyet devletleri ve Batı Trakya Türkleri ve diğer Türk toplulukları, Türkiye Cumhuriyeti devletinden, Din görevlisi, Kur’an, dini bilgiler açıklayan çeşitli kitaplar istemişler. Yani Müslüman olduklarını fiilen ortaya koymuşlardır. Demek ki bizler ırkçı değilmişiz soy özürlüler ırkçıymış. Çünkü Türk milletini sevmeyenler başka bir milletin sevgisini taşımış olmasınlar. Zan –etmiyoruz şüpheleniyoruz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla