Yüksek irtifa bisiklet kampları için İtalya ve Ukrayna bisiklet takımlarından Erciyes’e gelen profesyonel sporcular çalışmalarına başladı.

Özel konumu ve güçlü altyapısıyla farklı spor dallarına alternatif imkânlar sunan Erciyes Evrensel Kış Sporları ve Turizm Merkezi, sadece kış sporlarının değil dağ ve tabiat sporlarının yapılabildiği sportif bir merkez olma yolunda hızla ilerliyor. Geçtiğimiz haftalarda yüksek irtifa bisiklet kampları için Erciyes A.Ş. organizasyonuyla şehrimize gelen ve bisiklet sporu için Erciyes’te incelemelerde bulunan Beyaz Rusya, Ukrayna, Letonya, Polonya, Belçika gibi ülkelerin bisiklet federasyon başkanları ilk sporcularını göndermeye başladılar. İlimize gelen ilk İtalya’nın Lensworld-KuotaLadies takımının bisiklet sporcusu TaniaRiabchenko ve Ukrayna Bisiklet Milli Takım sporcusu SergeyKozachenko yüksek irtifa bisiklet kampları için Erciyes’e ulaştı. Çalışmalarına başlayan antrenmanlarına başladılar. Bisikletçiler ilk günde 70 kilometre pedal çevirdiler. Dünya’daki önemli yarışlara katılacak olan sporcular 20 gün boyunca Erciyes’te kamp yapacaklar. Erciyes’e yüksek irtifa bisiklet kampları için önümüzdeki günlerde Avrupa’dan farklı ülkelerin bisiklet takımlarının gelmesi bekleniyor.

ERCİYES BİSİKLET SPORUNUN DA MERKEZİ OLACAK

Erciyes’in bisiklet sporunun da merkezi olacağını söyleyen Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat CahidCıngı, daha bir çok kategoride sporcu ağırlamayı planladıklarını söyledi.

Murat CahidCıngı açıklamasında,” Dağ bisikleti tutkunları için bir merkez haline gelen Erciyes, profesyonel bisiklet sporcularının yüksek irtifa antrenmanları yapması için de en iyi imkânlara sahip. Geçtiğimiz ay tanıtım için çağırdığımız çeşitli ülkelerin Bisiklet Federasyonları Erciyes’e kamp için tam not verdiler ve sporcularını hemen kampa göndermeye başladılar. Önümüzdeki dönem Kayseri şehir merkezinde ve şehirlerarası yol güzergâhında dünyanın muhtelif ülkelerinden gelmiş profesyonel bisiklet sporcularını antrenman yaparken çokça göreceğiz. Bütün çaba ve gayretimiz Erciyes’i kışın uluslararası bir kayak merkezi, yazın da profesyonel kamp, antrenman ve spor merkezi olarak dört mevsim şehrimizin ve ülkemizin hizmetinde tutmak. Bu hedeflere her geçen yıl daha da yaklaştığımızı hem biz hem de şehrimiz çok yoğun fark ediyor” dedi. NACİ GÜLTEKİN ŞEKER

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla