Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, yeni alınan cip araçlarla insan kurtarma ve yangın söndürme olaylarına daha hızlı şekilde müdahale edebilecek.

 
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na kazalarda insan kurtarma olaylarında ve yangın söndürme çalışmalarında daha hızlı ve güçlü olabilmek için 2 adet cip alındı. Yaklaşık 600 bin TL’ye mal olan araçlar, kesici ve delici aletlerin yanında kurtarma ve yangın söndürme aletleri ile donatıldı.
“En az zayiatla insanlara yardım etmek ve yangın söndürme çalışmalarını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz”
Yeni alınan araçlar hakkında bilgi veren Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Kızılkan, yeni alınan araçlarla kış döneminde trafik kazalarına yaz döneminde de arazi yangınlarına daha rahat ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. “Bu araçlar bizim arazi yangınlarına ve trafik kazalarına müdahale etmek amacıyla tasarladığımız ve hem söndürme hem kurtarma ağırlıklı malzemelerle donatılmış ürünlerden bir tanesi. Biz bu araçlarla kış döneminde trafik kazalarına yaz döneminde arazi yangınlarına çok rahat bir şekilde kısa sürede ulaşacağımızı düşünüyoruz. Bu sayede en az zayiatla insanlara yardım etmek ve yangın söndürme çalışmalarını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.” diyen Başkan Mustafa Kızılkan, “Bu imkanları sağlayan Başkan Mustafa Çelik ve ekibine teşekkür ediyoruz. Toplam 600 bin TL’lik bir maliyet söz konusu. Bu araçta ayırıcı, kesiciler ciddi bir rakam tuttu. Diğerleri de standart, piyasada bildiğimiz rakamlar söz konusu.” ifadelerini kullandı.

İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI YENİ ARAÇLAR (TURAN BULUT/KAYSERİ-İHA)

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla