İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Bünyan İlçesi’nin yanı sıra kent merkezinde de Nakliyeciler Sitesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Yoğun ilgi gören Ataş, dert dinledi, projelerini anlattı. Vatandaşlar Ataş’a dert yandı ve “Hep böyle halkın adamı olarak kal” dedi.  Ataş da, artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini belirterek, vatandaşa seslendi, “Aynı deneyi yaparak başarı elde edilmez, değişim ve gelişim şart. Sandığa giderken 17 yıldır ellerindeki güce rağmen sorunları çözemeyenleri düşünün ve artık gereken cevabı verin” dedi.

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. İlçe ziyaretlerini sürdüren Ataş, Bünyan’da bir kez daha vatandaşlarla bir araya geldi.

İlçe sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği Ataş, çarşı-pazar ziyaretleri ile vatandaşları dinledi, hedeflerini anlattı. Ataş, aynı zamanda Nakliyeciler Sitesi’nde de sorunları dinledi.

Vatandaşlar Ataş’ı destekleyeceklerini ifade ederek, “Değişme, hep böyle halkın adamı olarak kal. Yolun açık olsun” dedi. Ataş’ta kendisine bu yönde destek veren vatandaşlara teşekkür ederek, “Ben içinizden gelen birisiyim ve her zaman da öyle kalacağım” diye konuştu.

 “SANDIĞA GİDERKEN DÜŞÜNÜN, ARTIK BİR ŞEYLER DEĞİŞMELİ”

Bünyan, Büyüktuzhisar ziyaretlerinde vatandaşların her geçen gün artan sorunlarla karşı karşıya bırakıldığını kaydeden Ataş, tarım ve havancılıkta gelinen noktasının da içler acısı olduğunu dile getirdi. Ataş, “Bir şeylerin değişmesin istiyorsanız, eğer sizden birinin Büyükşehir’de görev yapmasını istiyorsanız yapacağınız şey belli. Orada sizden olan biri oturunca size nasıl bakar, işte bunu düşünün. Bu yüzden desteğinizi bekliyoruz. Hepiniz çiftçilikle uğraşıyorsunuz, daha önce kaç baş hayvanınız vardı, geliriniz neydi, şimdi ne durumda? İşte bütün bunları düşünün” dedi.

“ÜRETİM YAPILAN HER YERİ VATANDAŞIN ELİNDEN ALDILAR”

Ataş’ın konuşması sırasında bazı vatandaşlar da, Et ve Balık gibi önemli kurumların yok edilmesine tepki gösterdi.  Ataş ise sadece Et ve Balık kurumunun değil, diğer bazı önemli kurumlarında vatandaşın elinden alındığını anlattı. “Üretim yapılan her yeri elimizden aldılar” diyen Ataş, “Biz içinizden çıktı. Koyun da, dana da yaydık. Yonca da ekin de biçtik. Ne çektiğinizi, ne yaşadığınızı biliyoruz.  Elimizde avucumuzda bir şey bırakmadılar. Eğer Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu şehri kalkındırmak istiyorsa, bu işe ilçelerden başlayacak. Biz bu kapsamda ilçelerimize gereken değer vereceğiz. Çünkü devasa yetki ve bütçe var. Bu yetki ve bütçeyi herkese eşit kullanacağız. Adamına göre hizmet anlayışı bizimle son bulacak. Biz birilerinin değil, herkesin belediyesi olacağız” dedi.

Diğer yandan Millet İttifakı adayı Ataş’a, Bünyan ziyaretleri sırasında CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın yanı sıra İYİ Parti ve CHP yöneticileri ile CHP Bünyan Belediye Başkan adayı Mustafa Navruz da eşlik etti.

NAKLİYECİLER SİTESİNDE ATAŞ’A YOĞUN İLGİ

Ataş, aynı zamanda çalışmalarına kent merkezinde de devam etti.  İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan adayı Hasan Sami Özvarinli, Belediye Meclis Üyesi adayı Kazım Yücel ile Kayseri Nakliyeciler Sitesindeki esnafları da ziyaret eden Ataş, “Esnafımızın mağduriyetini gördük, sorunlarını dinledik. Söz verdik nakliyeci esnafımızın ve tüm esnaflarımızın yanında olan, destekleyen bir belediyeciliği hep beraber hayata geçireceğiz” diye konuştu.

“AYNI DENEYİ YAPARAK BAŞARI ELDE EDİLMEZ, DEĞİŞİM VE GELİŞİM ŞART”

Artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini söyleyen Millet İttifakı İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, 17 yıldır iş başında olanların sorunlara çözüm üretemediğinin apaçık ortada olduğunu dile getirdi. Ataş, “Yıllardır görev yapıyorlar ve şimdi vatandaşın karşısına 17 yıl önceki sorunları dile getirip, çözüm üreteceklerini belirtiyorlar.  Aynı sözleri verip, duruyorlar. Peki siz yıllardır bu milletin desteğini aldınız, neden o sorunları çözmediniz? Yazık değil mi bu millete? Koskoca yılları heba ettiniz. Aynı deneyi yaparak başarı elde edilmez.  Önce değişim, sonra gelişim şart. Bu nedenle vatandaşın artık bunlara 31 Mart seçimlerinde bir ders vermesi gerekiyor” şeklinde konuştu. -KB

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla