Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (SIDA) finansmanı ile yürütülen ‘Kadınlar İçin Daha Çok ve Daha İyi İşler’, ‘Türkiye’de İnsana Yakışır İş İçin Kadınların Güçlendirilmesi’ projesi alt çalışma grupları faaliyetleri kapsamında kadın istihdamının desteklenmesi adına yürütülen program tamamlandı.


İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından yürütülen İş Başı Eğitim Programı tamamlandı. Kursu tamamlayan kursiyerlerin sertifika töreninde açıklama yapan Kayseri İŞKUR İl Müdürü Ahmet Ayçiçek kursa katılanların tamamının işe yerleştirildiğini dile getirerek, “İş Başı Eğitim Programımız Mart ayında başladı ve toplam 78 fiili gün sürdü. Kanunen bu tarz programlarda yüzde 50 istihdam garantisi yeterli olurken, firmamız kursa başlayan 11 kursiyerlerimizi de işe başlatarak yüzde 100 istihdam sağlamıştır. Bu vesileyle kadın istihdamının geliştirilmesine ve kadınlarımızın iş hayatında daha fazla yer almalarına vermiş oldukları destek sebebiyle firmamıza teşekkür ediyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere başarı sertifikaları takdim edildi. Program sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi. -KB

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla