Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü’nün gizli iletişim ağı by lock programını kullandıkları iddiasıyla tutuklu yargılanan 2 sanıktan 1’i 6 yıl 3 ay hapse mahkum oldu. Tutuklu sanık, “By lock programını yüklediler, by lock’u ev görüşmeleri için kullandık. Kalacak yerim olmadığı için by lock kullanmayı kabul ettim” dedi.
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada ayrı ayrı görülen dosyalarda tutuklu sanıklar M.E.B. ve M.R.Ç. ile avukatları hazır bulundu.
Tutuklu sanık M.E.B. mahkemede, “Terör örgütü üyesi değilim, dindar bir insanım. By lock kullanmadım, hiçbir şeye dahil olmadım. 14 aydır tutukluyum, tahliyemi istiyorum” dedi.
BY LOCK KULLANMAYI BAKIN NE İÇİN KABUL ETMİŞ?
9 aydır tutuklu sanık M.R.Ç. ise etkin pişmanlıkta bulunmak istediğini belirterek, “Kayseri’de öğrenciyken Selim isimli şahıs ile hizmete bağı oldum. Sınavlara evlerde hazırlandım. Selim isimli şahsın gerçek ismi Fikri olduğunu yeni öğrendim. Hukuk Fakültesi’ni okurken, maddi sıkıntı çektiğimden dolayı onların evlerinde kaldım. Evde kaldığım sürede Fatih, Recep, ve Mahmut isimli kişiler vardı. Fatih kod isimli kişi evin ağabeyi idi, gerçek adı Ahmet’miş. By lock programını yüklediler, by lock’u ev görüşmeleri için kullandık. Kalacak yerim olmadığı için by lock kullanmayı kabul ettim” diye konuştu.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık M.E.B.’ye ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verip, tutukta kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak tahliye ederken, diğer sanık M.R.Ç.’nin ise tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla