Osmanlıspor ile oynanan karşılaşma sonrası aıklama yayınlaya Kayserispor Başkanı Erol Bedir hakem Mete Kalkavan’ı eleştirdi.

Kayserispor Başkanı Erol Bedir’in kulüp resmi sitesinden yaptığı açıklamada “Osmanlıspor maçının hakeminin Mete Kalkavan olduğu ilan edildiğinde, Kayserispor  kulübü olarak açıklama yapmış ve tüm futbol otoritelerinin kabul ettiği gibi iyi hakem olmayan  bu şahsiyetin bu maça verilmesinin doğru olmadığını ifade etmiştik. Önceki açıklamamızda da belirttiğimiz üzere, en son yönettiği Kayserispor – Kasımpaşa maçında da hatalı yönetim göstermiş, lehimize faulü vermeyip, dönen topa, olmayan penaltıyı çalarak puan kaybımıza neden olmuştur. Yine bu maçta bir  grup taraftar -geçmiş maçları da dikkate alarak-kendisine “Kayseri düşmanı” denmesini  anında değerlendiren PFDK,  kulübümüze  de  “Tribün kapatma cezası” vermiş ve bir sonraki iç saha maçımız olan Gaziantepspor maçına büyük oranda seyirci desteği olmadan çıkan takımımız bu maçta mağlup olmuştur. Kayserispor-Kasımpaşa  maçındaki düşük gözlemci notuna rağmen, aynı hakem bu kez şehrimiz için hayati öneme haiz, Osmanlıspor maçının hakemi olarak atanmıştır. Başka hakem yokmuş gibi Mete Kalkavan, önceki maçta taraftarların kendisine söylediği “Kayseri düşmanı” ifadesini hatırlatırcasına  “düşmanlık öyle değil böyle olur” edasıyla maçı yönetmiştir. Aleyhimize verilen 2 penaltının birincisinde rakibe hiçbir müdahale yok, topa dokunma var. İkinci penaltı da ise faul varsa bile ceza sahası dışında olduğu 100 metreden bile aleni gözükmektedir. Mağlubiyetin tek sebebi hakem olmayabilir. Ancak birbirine yakın iki takımdan birisinin 2 haksız penaltıyla cezalandırılması sonucu ezilen takımın galip gelmesinin ne kadar zor olduğu da dikkatten kaçmamalıdır.

MHK ADİL DAVRANMALI

Bu hakemin ısrarla Kayseri maçlarına veren MHK’yı ,bu serzenişlerimize kulak vermeye ve bir açıklamaya davet ediyoruz.  Hangi kulüp kimi istemiyorsa-sebep ve haklılığına bakmadan-inadına nasıl göndeririz? Çünkü yetki bende türünden davranış ve idare şekli ne ülkemize nede halen görevde olan yetkililere yakıştırılacak bir uygulama şekli değildir. Bu nedenle, yetkililerimizden (TFF-MHK) adı geçen hakemimizin önce genel performansını  sonra yönettiği Kayserispor maçlarımızı gözden geçirmelerini,verdiği kararların  bilgi,beceri veya organik-psikolojik bazı rahatsızlıklarla ilgisi olup olmadığını  araştırıp,bir kanaate vardıktan sonra genelde Türkiye futbol kamuoyu özelde ise Kayseri şehrini ikna edecek bir açıklama yapmasını umuyoruz” açıklamasında bulundu. NACİ GÜLTEKİN ŞEKER

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla