Kansere Karşı Birlik Derneği (KANKA) üyeleri Melikgazi Belediyesini ziyaret etti

Kansere Karşı Birlik Derneği Başkanı Prof. Dr. Musa Karakürkçü ve Yönetim Kurulu Üyeleri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret etti.

KANSERE KARŞI BİRLİK DERNEĞİ BAŞKANI PROF. DR. MUSA KARAKÜRKÇÜ VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

Kansere Karşı Birlik Derneği’nin yeni kurulan ancak kısa sürede toplumda ses getiren ve bilinen bir dernek olduğunu belirten Dernek Başkanı Prof. Dr. Musa Karakürkçü, “Derneğimizin amacı kısa sürede dernek olarak kansere karşı kampanyalar düzenlemek, kansere sebep olan nedenleri deşifre etmek ve onlara karşı önlem almaktır. Kanser konusunda halkı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek istiyoruz. Bu konuda seminer ve konferanslar yapacağız. Toplumsal eylemlerde bulunacağız. Sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışacağız. Tabi ki belediyelerimiz olmaz ise olmazlarımız arasındadır. Özellikle Sağlık konusunda öncü ve desteklerini esirgemeyen Melikgazi Belediyesi ile ortak projeler gerçekleştireceğiz” dedi.

Kamuya yararlı olan özellikle eğitim ve sağlık alanlarında çalışma sergileyen, sergilemiş olduğunu başarı çalışmaları ile övünç kaynağı olan her türlü sivil toplum kuruluşlarını desteklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Bu toplum bizim, toplumun tüm kesimi bizim bir parçamız. Bunları hastalıklarından dolayı soyutlamamız mümkün değil. Bu amaç ile sosyal belediyecilik anlayışımız doğrultusunda her türlü mali ve manevi desteğimiz devam edecektir” diye konuştu.

Kansere Karşı Birlik Derneği Başkanı Prof. Dr. Musa Karakürkçü, Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile her alanda gurur duyduklarını, dernek çalışmalarına aktif olarak katılacağını beyan ederek destek olacaklarını söylediğini ve bundan dolayı kendilerini Yönetim Kurulu ve Dernek Üyeleri adına sonsuz şükranlarını sunduğunu söyledi.-İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.