Kasımpaşa maçı sonrası konuşan Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, “1 galibiyetle düşme potasından kurtulduk, 1 maç daha kazanırsak hedefimiz değişir” dedi.

Karşılaşma sonrası konuşan Karaman, “Bugün çok dramatik bir maç oldu. Penaltılarıyla, atılan, kaçırılan, kalecinin performansı, VAR’ın devreye girmesi 15-20 dakikalık bölümde maça iyi başladık. Bu bölümde pozisyonlarımız var. 1-0’dan sonra çok atak yedik. O pozisyonlarda zaman zaman iyi mücadele ettik. Zaman zaman da rakip takımın oyuncularının beceri vuruşlarının kötü olması ya da kalecimizin mükemmel olması, bugünkü galibiyette takım oyunu başrolü oynadı. Bazı pozisyon değişiklikleri önemli derecede pozitif anlamda takıma yansıdı. Her atağa çıkışımız pozisyon oldu. Kasımpaşa lig ikincisi, Başakşehir lig lideri. Birisi 18 takım içinde topa en çok sahip olanı, Kasımpaşa ise yüzde 40’larda topa sahip olan bir takım. Bu oranda olduğu bütün maçları kazanmış, yüzde 55’lik orana sahip olduğu maçları kaybetmiş. Bugün kalecimiz belki de orta sahadaki birçok oyuncudan fazla topa temas etmiş. 4 maçta 13 gol yiyen bir takım olarak sahaya çıktık ve bugün lig ikincisine karşı 3 farklı gol yemeden kazanmak çok önemli” diye konuştu.

KARAMAN’DAN SAĞLAM’A TEŞEKKÜR

Hikmet Karaman, Kayserispor’da kendisinden önce görev yapan Ertuğrul Sağlam’a teşekkür etti.

Karaman maç sonunda konuşmasının son kısmında, “Ertuğrul Hoca burada 11’i kullanamamış. Çok sakatlık vardı takımda ve faydalanamadı takımdan. Futbolcularımız şimdi şehrimize mesaj veriyor ve gereğinin yapılmasını bekliyor. Lig zor. Akhisar, Fenerbahçe’yi 3-0 yenebiliyor, herkes birbirini yenebiliyor. 1 galibiyet yerimizi değiştirdi, 1 3 puan daha hedefimizi değiştirir” açıklamasını yaptı. HABER MERKEZİ

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla