Kayserispor ile sezon sonuna kadar anlaşmaya varan Hikmet Karaman, ”Şimdi birlik zamanı. Ben buraya Kayserispor’u başarılı yapmaya geldim” dedi.

Sarı kırmızılı oyuncularla tek tek görüştükten sonra toplantı yapan ve Kasımpaşa maçının hazırlıklarını gözden geçiren Hikmet Karaman, Kayseri’de 3’üncü kez görev aldığını belirtti.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Kayserispor ve Erciyesspor’da görev yaptığı dönemlerden söz eden Hikmet Karaman, ”Beni seven de vardır, sevmeyen de. Ben buraya Kayserispor’u başarılı yapmaya geldim. El birliğiyle, kenetlenip, bulunduğumuz yerden kurtulacağız” dedi. Türk futbolunun ve kulüplerin sıkıntılar içinde olduğunu belirten Karaman, “Sadece Kayserispor değil, tüm kulüplerimizin ekonomik sıkıntıları var. Ancak, tüm olumsuzlukları teknik direktörlere yüklemek doğru değil” şeklinde konuştu.

“GEÇEN SENELERDEKİ GİBİ BAŞARACAĞIZ”

Hikmet Karaman, Sarı kırmızılı takımın içinde bulunduğu durumun kendine özgü olmadığını, Türk futbolunda Kayserispor’un yaşadığı sıkıntıların benzerinin yaşandığına değinerek, ”Olay sadece Kayserispor değil. Olay Türk futbolu. Olay bizler, hepimiz. Ülkemize sporda nasıl faydalı olabiliriz? Ben buraya 2 defa geldim. Kayserispor’u 11 puan ile alıp herkesin düştü dediği takımı, teknik ekibim, taraftarım, başkanımla, yönetim ekibimizle ligde bıraktık. Bu takım UEFA kupalarında oynayacak dedik, ben gittikten sonra da öyle oldu. Kimse inanmıyordu. Kayserispor geçen sene çok iyi transferler yaptı. Çok iyi futbol oynadı ve ligde kaldı. Ama bütün bunları yaparken, bunlar ekonomi. Ya düşeceksin hiçbir transfer yapmadan. Kalkınacaksın tekrar yeniden geleceksin. Ya da büyük paralar harcayacaksın, günü kurtaracaksın. Bütün kulüplerimizde aynı sıkıntı var. Başkanlar, yöneticiler, taraftarın baskı altında kulübü kurtarma adına zaman zaman bütçenin üzerine çıkarak harcama yapıyor. Teknik adamların doğrultusunda bazen doğru, bazen yanlış transferler yapıyor. Buna biz teknik adamların payını da ortaya koyuyorum. Büyükşehir Belediye başkanımız, bakanımız Özhaseki Bey, Büyükşehir belediye başkanı idi. Bize çok büyük katkıları oldu. Ondan sonra başkanımız Memduh Bey başkan oldu. Belediye başkanlarına, kulüp başkanlığı yasaklanınca Recep Mamur başkanımız geldi. Ve tarih yazdı kulüp. Benden sonra çok iyi bir teknik direktör buldular, başarılı sezon geçirip Avrupa kupalarına oynadılar. Geçen seneki Kayserispor performansı alkışlanacak bir performans sergilediler. Bugün itibari ile yeni bir teknik adam olarak ben geldim. Benim çalıştığım kulüplerde performansım bellidir” açıklamasında bulundu. HABER MERKEZİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla