Karga her yıl yeni yavrularını büyütüp yuvadan uçuracağı zaman başına toplar çeşitli öğütler verirmiş.

    Bir gün yene o yılki yavrularını yuvadan uçurmaya karar vermiş ve hepsini başına toplayıp öğütler vermeye başlamış.

Eli silahlı birisini görürseniz sakın yakınından uçmayın. İnsanoğlunun mahsülüne zarar verecek olduğunuz zaman ortalığın tenha olmasına dikkat edin. Fazla ortalıkta dolaşmayın gibisinden öğütler verdikten sonra.

   Yavrularına dönüp “Yavrularım bir insan sizi gördü eğilip yerden taş alacak. Siz ne yaparsınız” demiş. Bunu dinleyen yavrularının her birisi ayrı bir cevap vermişler.

Yavrulardan birisi “peke Anneciğim taş insanoğlunun elinde hazırsa ne yapacağız” demiş. Karga şöyle bir düşündükten sonra “Yavrum sen öğüdünü yuvada almışsın. Her şeyi biliyorsun hadi sen git” demiş.

   Bunu gören diğer karga yavruları “ Anneciğim biz ne yapacağız” diye sormuşlar. Karga “Yavrularım sizin işiniz zor siz bu kafa ile giderseniz insanoğlu sizi çok çabuk avlar” demiş ve yavrularını bir süre daha yuvada tutuktan sonra bırakmış.

    Bu gün dünyada yaşananlar ve Amerikanın yaptıkları tıpkı bu Karga fıkrasında yaşananlar gibidir. Amerika eline taşı almış birilerine vuracak biz uyanık Karga yavrusu gibi yaparsak o zaman onun oyununu bozacağız yoksa durum hiçte iç açıcı olmayacaktır.

    Bizde Amerika daha Irak’ı işgal etmeden niyetinin ne olduğunu yazmıştık.

Amerika’nın niyeti önce Türkiye’nin etrafındaki komşularına teker, teker vurup işgal edip daha sonra da sıranın Türkiye’ye geleceğini yazmıştık.

   İşte bizim birkaç yıl önce yazdıklarımız şimdi yavaş, yavaş gerçekleşiyor.

Saddam’ın tutumunu bahane ederek Irak’a giren ve hiçbir ikaza aldırmadan işgal eden Amerika şimdi de komşumuz İran ve Suriye’yi tehdit etmeye başladı.

   Amerikanın esas niyetini sezen Iran ve Suriye Amerika’ya karşı ittifak kurdular. Bizimkiler ise hala gelecekte neler olacağını anlamadan Amerika’yı şirin görünebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

   İran ve Suriye tıpkı akıllı Karga yavrusu gibi tedbiri önceden aldılar. Bizimkiler ise Karganın tembel yavruları gibi hiçbir şeyin farkına varamamışlar. Yuvada bir müddet daha annelerinin kanatları altında bekleyecekler.

    Ama er geç Amerika istediğini yapacak ve bir gün gelecek Türkiye’ye dönüp sizde şunları yapamadınız diyerek bize saldıracaktır.

    Benim acizane bu ülkeyi yönetenlerden isteğim biraz olsun geleceği görmeleri, Amerika’nın her istediğini yapmamaları ve daha şimdiden gerekli tedbirleri almalarıdır.

    Yoksa Amerika bizi de avlayacaktır. Şayet öğüdünü yuvada alan İran ve Suriye Amerika’nın Ortadoğudaki oyununu bozabilirlerse işte o zaman bize saldıramaz, bozamazlarsa yarın ne yaparsak yapalım Amerika’nın hedefi Türkiye olacaktır.

   Çünkü Amerika taşı eline almış geliyor kafamıza vurmasını beklemek bize bir şey kazandırmayacaktır. Hiç olmazsa şu uyanık Karga yavrusu kadar bari olalım da Amerika’nın taşı kafamıza vurmasını beklemeden başımızın çaresine bakalım.

    Karganın yavrularına verdiği öğütleri göz ardı etmeyelim. Bu söylenenler her ne kadar bir fıkra ise de dünyada olup bitenler Amerikanın yaptıkları gerçektir. Bizden söylemesi, gerisi bizi yönetenlerin bileceği iştir,

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla