Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Sarız ilçesine 2021 yılında 3 milyon 258 bin TL altyapı yatırımı gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kayseri’nin nüfusuna bağlı olarak artan içme suyu ve kanalizasyon ihtiyacının sağlıklı ve kesintisiz temini ile sorunsuz altyapı ağının gerçekleştirilmesinde büyük hizmetlere imza atan KASKİ Genel Müdürlüğü, ilçe çalışmalarını da titizlikle sürdürüyor.

Merkez ve ilçelerdeki altyapı sorunlarını tamamen ortadan kaldırmak için tüm imkânları seferber eden KASKİ’de yeni projeler hız kesmiyor. Bu kapsamda Sarız ilçesine 2021 yılı içerisinde toplam uzunluğu 9374 metre olan 2 milyon 841 bin TL değerinde içme suyu, 417 bin 200 TL değerinde ise 1192 metre kanalizasyon yatırımı gerçekleştirildi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Altyapı kavramına giren bütün konularda örnek alınan yatırımlar, KASKİ Genel Müdürlüğü’müz aracılığıyla gerçekleştiriliyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Merkez ve ilçelerde sorunsuz işleyen altyapı için tüm imkânları kullanmaya gayret ettiklerini belirten Başkan Büyükkılıç şunları söyledi: “Kentimizin sağlıklı ve kaliteli altyapısı için hayata geçirdiğimiz projeleri geleceğe yönelik şekilde planlayarak tüm ilçelerimizde içme suyu, kanalizasyon altyapısını daha da iyi yapıya kavuşturmaya gayret edeceğiz. Tüm ilçe başkanlarımızla koordineli şekilde çalışıyoruz. İlçelerimizin daha iyi konuma gelebilmesi için eksikleri iletiyorlar. Bizler de imkânlarımız ölçüsünde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte de yatırımlarımız hız kesmeden sürecek. Bu kapsamda 2021 yılında Sarız ilçemize yapılan yatırımlarımız bölge halkımıza hayırlı olsun.”

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla