Muay Thai ve Kick Boksta iki dünya 3’üncülüğü, 1 Avrupa şampiyonluğu ve 4 Türkiye şampiyonluğu bulunan Sercan Koç (19), geçimini sağlayabilmek için Organize sanayi’de çalışıyor.

Sercan Koç, 5 Ocak 2015’de hobi amaçlı olarak dövüş sporu olan Muay Thai ve Kick Boksa başladı. Yeteneğiyle beğenilen Koç, önce il müsabakalarında, ardından da Türkiye şampiyonasında boy gösterdi. Türkiye şampiyonu olmasının ardından milli takıma seçilen Koç, ülkeyi 2016 yılında İrlanda’nın Dublin şehrinde düzenlenen Kick Boks Dünya Şampiyonası’nda temsil ederek, dünya 3’üncüsü oldu. Ardından milli sporcu, 2017’de Meksika’da düzenlenen Muay Thai Dünya Şampiyonasında da 3’üncülük elde etti. Milli sporcu Koç’un toplamda iki dünya 3’üncülüğü, 1 Avrupa Muay Thai şampiyonluğu ve 4 Türkiye şampiyonluğu bulunuyor.

KAYNAK USTASI OLARAK ÇALIŞIYOR

Koç, geçimini sağlayabilmek için ise Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan metal eşya fabrikasında kaynak ustası olarak çalışıyor. İş çıkışlarında haftanın 6 günü günde 3 saat antrenman yapan Koç, Temmuz ayında Tayland’da düzenlenecek Muay Thai Şampiyonası’na hazırlanıyor. Milli sporcu Serkan Koç, elde ettiği başarılara rağmen destek verilmemesinden yakındı. Geçimini sağlayabilmek için fabrikada çalışmak zorunda olduğunu anlatan Koç, “İşten çıktıktan sonra antrenmana gidiyorum. Metal eşya imalatında çalışıyorum. Aynı zamanda sevkiyat biriminde çalışıyorum. Diğer ülkelerde milli sporculara destek çıkılıyor. Onlar kamp yapmak için Dünya Şampiyonasının yapılacağı ülkeye gidiyor, benim ise antrenmanlardan önce fabrikada çalışmam gerekiyor” dedi. İLYAS KAPLAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla