Kayseri Bilim Şenliği başlıyor

Kayseri Bilim Merkezi, bilimi toplum gündeminde tutmak ve gençlere bilimi sevdirmek için Eylül ayının sonunda Kayseri Bilim Şenliği yapacak.

KAYSERİ BİLİM MERKEZİ, BİLİMİ TOPLUM GÜNDEMİNDE TUTMAK VE GENÇLERE BİLİMİ SEVDİRMEK İÇİN EYLÜL AYININ SONUNDA KAYSERİ BİLİM ŞENLİĞİ YAPACAK.

Kayseri Bilim Merkezi bünyesinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan ‘Kayseri Bilim Şenliği’ 29-30 Eylül ve 1 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak.
Kayseri Bilim Merkezinde gerçekleştirilecek olan şenlikte, 18 farklı atölye çadırında 68 etkinliğin yanı sıra bilimsel gösteriler de yer alacak. 2. Kayseri Bilim Şenliğinde bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar gibi etkinlikler düzenlenecek. Bu etkinliklerle katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesi amaçlanmıştır.
7’den 77’ye herkesin katılabileceği 3 gün sürecek şenlikte, dileyen herkes, atölye çalışmalarına ve bilimsel etkinliklere katılabilecek.-iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.