Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, “Meclisimizden geçmesi beklenen Üretim Reform Paketini Sanayinin geliştirilmesi ve üreticinin desteklenmesi noktasında olumlu bir adım olarak görüyoruz” dedi.
Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nursaçan, yaptığı değerlendirmesinde, “Bu paket ile Türkiye ekonomisi ve sanayisi bakımından stratejik öneme sahip OSB’leri, sanayicileri ve yatırımcıları ilgilendiren önemli değişiklikler yapılacağına inanıyoruz” ifadesinde bulundu.
Nursaçan, “Türkiye’nin üretim kapasitesini artıracak, yerli üretimi kolaylaştıracak çalışma kapsamında imar kanunundan mera kanununa, sanayi sicil kanunundan emlak vergisi kanununa, vergi usul kanunundan yapı denetim kanunu ve endüstri bölgeleri kanununa kadar bir dizi kanunlarda yapılan değişiklikler sanayimize olumlu yansıyacaktır” diyerek değerlendirmesini şu şekilde sürdürdü:
“Üretim Reform Paketi, devam eden yatırımları güçlendirmenin yanı sıra, sanayiden uzaklaşan sermayeyi de yeniden üretime yöneltecektir.
Paketle birlikte yıllardır sanayicimizin sonuç beklediği pek çok konu çözüme kavuşturuluyor. Sanayicilerimizin elektrik tüketiminde ödediği TRT payının kaldırılması, hafta sonu çalışma izni alma zorunluluğuna son verilmesi, sanayi sicili almış sanayicilerden emlak vergisi alınmaması, şehir içinde kalan sanayi sitelerinin taşınması, enerji verimliliği gibi pek çok köklü düzenlemeyi beraberinde getirecek bu paket için, başta Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız olmak üzere, hükümetimize ve emeği geçen herkese sanayicilerimiz adına teşekkür ederim.” -kb

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla