İl KÜSİ Planlama ve Geliştirme Kurulunun 2017 yılı üçüncü toplantısı Kayseri Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Hüseyin Nail Anlar ’ın başkanlığında toplandı.
Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıya, İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı, Erciyes, AGÜ ve NNY Üniversitesi, Büyükşehir, Kocasinan ve Melikgazi Belediyesi, Mimar Sinan, İncesu, Serbest Bölge, KTO, KSO, KOSGEB, TSE, ORAN, Ticaret İl Müdürlüğü, Erciyes Teknopark, MÜSİAD, TÜMSİAD, Kayseri Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, Makine Mühendisleri Odası, Hacılar Genç İşadamları Derneği yöneticileri katıldı.
Toplantıda konuşma yapan Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Kayseri OSB tarafından yerine getirilen uygulamaya dönük projelerden; sanayinin aranan eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla açılan Özel Kayseri OSB Teknik Koleji, Kayseri Endüstriyel Tasarım Merkezi, Kayseri Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, Güneş Enerji Santrali, Ar-Ge ve Ur-Ge faaliyetleri, Mesleki Yeterlilik Kurumu, Dış Ticaret İstihbarat Merkezi, Kayseri OSB TV, sanayiciler için yurt dışındaki birkaç merkezde 12 ay süreyle hizmet verecek Expo Center hakkında bilgiler verdi.
Toplantıda Tasarım, Ar-Ge, Ur-Ge gibi konularda Kayseri ve diğer vilayetlerdeki durum kıyaslaması, bu konuda yürütülen örnek çalışmalar, Kayseri OSB bünyesindeki Endüstriyel Tasarım Merkezinin ilimizde tasarıma dair ilk merkez olduğu, Tekno Yatırım, Sektörel Kümelenme, Metal işleri, elektrikli ev aletleri ve diğer sektörlerde sektörel kümelenmeye daha da ağırlık verilmesi, bu konuda örnek çalışmalar yapan OSTİM gibi kuruluşların tecrübelerinden yararlanılması na değinildi.
Toplantı sonunda Başkan Tahir Nursaçan tarafından vali yardımcısı Dr. Mehmet Hüseyin Nail Anlar ‘a Kayseri OSB yayınlarından Kur’an-ı Kerim ve Meali ile 40. Yılında Kayseri OSB Ticaret Şehrinden Sanayi Şehrine Geçişin Hikayesi isimli eserler takdim edildi. -iha

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla