Berlin Üniversitesi, Kayseri Şeker, Almanya-Stern Enzyme şirketi ile Kayseri Şeker Fabrikalarında işletmeye alınan şeker pancarından şeker kazanımını artırmayı amaçlayan ortak proje başlatıldı.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikasının şeker üretimindeki rol model çalışmaları, şeker pancarı tarımında verimliliği artırmayı amaçlayan ar-ge faaliyetleri ile ulusal ve uluslararası kuruluşların Kayseri Şeker ortak proje yapma taleplerinin her geçen gün arttığını söyledi.
Başkan Akay, konuyşa ilgili açıklamasında, “Kayseri Şeker olarak, işletmeye alınan şeker pancarından, şeker kazanımını artırmayı amaçlayan projesinin Berlin Üniversitesi ve Almanya’dan Stern Enzyme şirketi ile birlikte yürütmeye başlaması, ülkemiz şeker endüstrisi için önemli bir kazanımdır” dedi.

Altı ay önce başlatılan proje çalışmaları kapsamında, Kayseri Şeker Fabrikasının işletme bünyesindeki şeker üretim proseslerinde belirli süreli olarak yapılan çalışmalara, Stern Enzyme şirketinden Uluslararası İş geliştirme Müdürü Jan Gerrit Hussman, Ar-Ge Mühendisi Uliana Moisch ve SternEnzyme Türkiye direktörü İsmail Tura katıldı. Proje yürütme heyetinde Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Doğanlı, Şeker uzmanlarından İşletme Koordinatörü Burak Karaaslan, Üretim Mühendislerinden Çiğdem Uzunoğlu ve Kübra Özel de yer aldılar. -İHA

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla