Kayseri Şeker 63. kampanya dönemi pancar ekimine, Nevşehir İli Avanos İlçesi Vali Çiftliği bölgesinde Dursun Altıntaş’ın tarlasında dualarla başladı.
Avanos ilçesi tarla günü etkinliğine; Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Üyelerinden Hurşit Dede, Halis Lektemur, Genel Müdür Yardımcılarından Osman Canıtez, Kayseri Merkez Bölge Müdürlüğü ekipleri ve çiftçiler katıldılar.
63. Kampanyanın ilk pancar ekimi etkinliği dolayısı ile açıklama yapan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “Avanoslu çiftçilerimizle 29 Mart Çarşamba günü 3 ayların da başlangıcı Recep ayının birinci günü olan güzel bir günde ya Allah bismillah diyoruz.
Duayla bu senenin ekim kampanyasını başlatıyoruz. Allah bereketli eylesin kazasız, belasız tamamına erdirsin. Siftahı bizden, bereketi Allah’tan diyoruz. İnşallah güzellik içerisinde bol bereketli bir yıl yaşarız. Yağışlar bu sene iyi oldu. İnşallah ekim yaptıktan sonra da Cenab ı Allah lütfederse ve ihsan ederse bereketli bir kampanyada bekliyoruz” dedi.
Başkan Akay, “Aslolan bereketli bir şekilde ve ağız tadıyla olması. Hep birlikte bu amaçtayız. Onun için dua ediyoruz. Başlangıçta besmele ve dua ile yapıyoruz. Cenab-ı Allah yardımcımız olsun. İnşallah hepimiz için ağız tadıyla bir yıl yaşama imkanı olur” diye konuştu. -KURUM BÜLTENİ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla