Bünyan Kadın ve Gençlik Merkezine kurulan Kayseri Şeker Sofrasında Bünyan Bölge çiftçileri aileleri ile birlikte katılarak Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Yöneticileri birlikte iftar yaptılar.

BÜNYAN KADIN VE GENÇLİK MERKEZİNE KURULAN KAYSERİ ŞEKER SOFRASINDA BÜNYAN BÖLGE ÇİFTÇİLERİ AİLELERİ İLE BİRLİKTE KATILARAK KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİ VE KAYSERİ ŞEKER YÖNETİCİLERİ BİRLİKTE İFTAR YAPTILAR. 

Bünyan Bölgesi Şeker Sofrasına MHP İlçe Başkanı, AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri, Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyelerinden Avni Hokkaömeroğlu, Harun Halıcı,Hurşit Dede, Halis Lektemur, Denetim Kurulu üyelerinden Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası yönetim Kurulu üyelerinden Atilla Yalçın, Nizamettin Çatak, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Tayfun Öner, Genel Müdür Yardımcılarından Osman Canıtez, Sırrı Doğanlı, Kayseri pancar Kooperatif Müdürü İsmet Aksoy, köy ve mahalle muhtarları ile Bünyan Bölgesi pancar ekicileri aileleri katıldı.
Şeker sofrasında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Büyük Kayseri Şeker Ailesi hep birlikte birlik bütünlük içerisinde bir anlam, bir değer ifade ediyor. Birliğimizi, bütünlüğümüzü koruduğumuz sürece bu bizim için daha iyi sonuçlar ortaya çıkarıyor. Hem manen güzel sonuçlar ortaya çıkarıyor. Hem de madden de güzel sonuçlar ortaya çıkmasına vesile oluyor.
Bizler Yönetim Kurulları olarak Çiftçinin gücünün ortaya çıkması önem verdiğimiz bir husustur. Bildiğiniz gibi değerli kardeşlerim geçen hafta Kayseri Pancar ekicileri kooperatifinin genel kurulunu hep birlikte yaptık.
Yaşlısı-genci, kadını-erkeği, uzaktan yakından herkes teşrif ederek büyük ihtişamlı bir kongre yapıldı. Gerçekten Türkiye’ye örnek olacak bir Genel Kurul icra edildi. Seçim sonucunda sizlerin teveccühü ile biz görevimizi tekrar üstlendik. Sizin emanetinizi tekrardan omzumuza yükledik. İnşallah Cenabı Allah kolaylık versin. İşimizi kolay getirsin.
Sizler Genel kurula büyük bir coşkuyla katılarak hiçbir kooperatifin nerdeyse başaramayacağı bir büyük çoğunlukla bize karşı görevinizi zaten fazlasıyla yaptınız. Siz üzerinizden yükü attınız ve bizim omzumuza yüklediniz. Şimdi bundan sonrası tabi bize kaldı. Bu yükü taşımak çok kolay değil.Allah yardımcımız olsun.Çünkü çiftçinin işi zor.Kolay değil. Onun için de mücadele etmek gerek.
Aynı, tarlada ekerek, çapalayarak, sulayarak, hasat ederek yaptığınız mücadele gibi bu işlerde de sürekli mücadele gerekiyor ve bunun için de birliğe bütünlüğe ihtiyaç var. Bu Kayseri Şekerin bu coğrafyadaki, çiftçinin hepsinin birlik bütünlüğünü gücünü göstermesi lazım. Çiftçinin yönetimin arkasında dağlar gibi durduğunu göstermesi lazım. Eğer bu şekilde olursa bunun bir anlamı var. Güçsüz bir yönetimle sorunlarla baş etmek mümkün değildir.
Biz göreve başlayalı 6 buçuk sene oldu. Bu süreçte işimizi layıkıyla, hakkıyla yapıyoruz. Bunu yaparken de özellikle sizin başını eğdirmemek için sizin yüzünüzü kara çıkartmamak için sizin güveninize layık olmak için elimizden gelen her türlü dikkati ve gayreti de gösteriyoruz. Hiç bir konuda en küçük bir taviz bile vermiyoruz. En küçük bir yanlışlığa düşmemek için bütün gayretimizi gösteriyoruz. Başarılı olmak içinde bütün gayretimizi gösteriyoruz.
Bu uğurda hem tecrübemizi, hem bilgimizi ortaya koyuyoruz. Hem şahsımızdan, hem ailemizden fedakarlık yapıyoruz. Niye bu bir emanet, bu emaneti eğer üstlendiysek hakkıyla yürütmemiz lazım. Yoksa bu insanların hepsinin güveni zayi olur. İşte biz bu gayretle bu işleri yürütüyoruz” diye konuştu. -KURUM BÜLTENİ

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla