Kayseri Şeker stick şekerde hedefi büyütüyor

Kayseri Şeker, artan talep doğrultusunda stick şeker paketleme tesisindeki çalışmalarına ağırlık verdi.
Kayseri Şeker tarafından üretilen paketli şekerin pazarlanması amacı ile kurulan Pan Pazarlama şirketi, artan talepler üzerine her geçen gün pazarlama ağını ve ürün yelpazesini genişletiyor.
Özellikle son zamanlarda tüketici tarafından rağbet gören ve 2016 yılında 50 milyon adet stick şeker talebini karşılayan Pan Pazarlama şirketi 2017 yılı için stick şekerdeki hedefini 100 milyon adet olarak belirledi.
Pan Pazarlama Şirketinin Kayseri ve civarında pancar ekimi yapılan 12 bölgede zincir market, yerel market, imalatçı, toptancı, market, bakkal, cafe-büfe-kahvehane, resmi kurumlar, özel kurumlar, şarküteri gibi 2 bin 200 aktif müşterisi yanında stick şeker alanında da özellikle kamu kurumlarından yoğun talep geldiği belirtildi.
Kayseri’de, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğünden Gıda üretim izin belgesi alan tek kuruluş olan Kayseri Şeker adına Pan Kristal stick şeker markası ile üretim yapılmakta olup talep halinde özel baskılı üretim de yapılmaktadır. Ayrıca Kayseri ve çevre illerde stick şeker perakende satışlarında artan talepler nedeniyle ürünler marketlerde 1 kilogramlık paketler halinde tüketicilere sunulmak suretiyle bu taleplerin de karşılanacağı belirtildi.
Ülkemizde stick şeker standardı oluşturulurken bir paket stick şekerin bir küçük küp şeker ağırlığı olan 3 gram ölçüsü alınmıştır.
Ancak, stick şeker sektöründe ülkemizde artan talepler karşısında bu işi merdiven altı üretim yapmak suretiyle bazı imalatçıların şeker ağırlığını net yerine bürüt ağırlık olarak kullanıp piyasada haksız rekabete yol açması üzerine tüketicilerde oluşan güven sarsıcı bu uygulamalara karşı gerekli önlemlerin alınması gerektiğine dikkat çekildi. -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.