Kayseri Serbest Bölge İş Adamları Derneği Başkanı Aynur Erman, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Tetiker, Gökhan Özsoy,Atalay Kılıçve Abdurrahim Yıldızziyaretlerinde Memduh Büyükkılıç’ı hem Kayseri serbest bölgesine yaptığı belediye yatırımlarından dolayı teşekkür ettiler hem de dernek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
Kayseri Serbest Bölgesi artık Anadolu’nun üretim ve ihracat merkezi
Geçen seneye göre ocak ve şubat aylarında Kayseri Serbest Bölgede ihracat rakamların da artış olduğunu Kayseri’de ihracatın %20 sini SERBEST BÖLGE’DEN yapıldığını ifade eden Kayseri Serbest Bölge İş Adamları Derneği Başkanı Aynur Erman, Kayseri ilinin bir üretim ve ticaret merkezi olduğunu ancak SERBEST BÖLGE’NİN ekonomik ayrıcalığı bulunduğunu belirterek bunda Melikgazi Belediyesi’nin büyük bir payının bulunduğunu söyledi.
Kayseri kurum ve kuruluşları ile bir bütündür..
Başkan Memduh Büyükkılıç özellikle ekonomik yatırım ve hizmetleri desteklediklerini ve yönlendirdiklerini çünkü sürdürülebilinir ekonomik ve kalkınma ile gelişmenin temelinde üretime dayalı yatırımların devamı söz konusu olduğunu belirterek “Kayseri ürüten ve ürettiğini pazarlayan bir şehirdir. Bu önemli bir kaynaktır. Hem bölge hem üretim hem de ticareti yapamaz. Kayseri bununla yetinmeyip aynı zamanda bir sağlık, üniversiteler, spor ve hatta iç Anadolu’nun eğlence ve turizm bölgesidir. Tüm bu özeliklerin toplamında Kayseri kurum ve kuruluşları ile bir bütündür. Yerel yönetimlere düşen görev bu gelişmeye ve büyümeye paralel olarak yatırım ve hizmetlerde bulunmaktır. Yatırımcının önünü açmak ve teşvik etmektir. “ dedi.
Yatırım yatırıma vesile oluyor
Yerel seçimler sonrası hem sorumluluklarının daha da artığını hem de iş hacim ve alan olarak büyüdüklerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, birlikte ve dayanışma içerisinde bu şehrin menfaatleri doğrultusunda çalışacaklarını sözlerine ekledi. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla