Kayseri-Yozgat-Sivas Taşıyıcı Kooperatiflerinden Kayseri şeker’e tam destek

Kayseri-Yozgat-Sivas Taşıyıcı Kooperatifleri, Kayseri Şeker’in 2017-2018 Kampanya döneminde başlattığı randevulu söküm ve tesellüm seferberliğine tam destek verdiklerini açıkladılar.
Sınırlı Sorumlu Motorlu Taşıyıcı Kooperatif Başkanları, aynı zamanda Anadolu Taşıma Kooperatifleri Birliği olarak da Orta Anadolu’da 13 vilayette taşıma işi yaptıklarını belirterek, bu uygulamanın nakliyeci ile nakliyecilik hizmeti yaptıran kurum ve kuruluşlar arasında da birlik ve beraberliğe katkısı olduğunu ve taşımacılık hizmetlerini daha düzenli yapmalarına katkı sağlandığını belirttiler.
Yeşilhisar Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Mustafa Meral, “Randevulu sistemde Çiftçiler şu saate şu tarihte pancarım sökülecek diyor. O tarih de pancar sökülüyor. Randevusu olduğu gün itibariyle de nakliye yapıyoruz. Sabah söküyoruz isterse öğleden sonra yükleme yapıyoruz. Veya birkaç gün önceden söküyoruz. İstenildiği günde nakliyatını yapıyoruz. Çiftçiler memnun, şoförler memnun, bizler de memnunuz” dedi.
Gemerek Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Erol Yıldırım ise, “Randevulu söküm ve tesellüm siteminden dolayı Kayseri Şeker’e teşekkür ederim. Geçen sene 35-36 saatte gelen aracım bu sene 5 ile 8 saat arasında bize intikal ediyor. Bu uygulamadan memnunuz. Şoförlerimiz açısından da iyi oldu çünkü onlar da hem zaman kaybetmiyor hem de fabrikada sırada beklemiyorlar” diye konuştu.
Boğazlıyan Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Zekeriya Tuncer, “Randevulu söküm ve tesellüm sistemi çok güzel oldu. Sistemli olarak çalışmak iyidir. Sistem olmadan çalışma olmaz. Bu uygulamadan önce Pancar yükümüz ile 20-25 saat yatıyorduk. Şimdi 3-4 saatte yükümüzü boşaltıp işimizi halledip geliyoruz” ifadelerini kullandı.
Bünyan -Büyük Tuzhisar Taşçılar Kooperatif Başkanı Ünal Türkcan, “Randevulu sökümden çiftçilerde memnun, kamyoncuda memnun. Geçmiş yıllarda kamyoncu fabrikaya girdiği zaman en erken 24 saat, 36 saatte duruma göre çıkamıyordu. Kamyon fabrikada kaldığı için geçmiş yıllarda şoförlerimize fazladanharcırah veriyorduk. Normalde günlük bir sefer atması gerekirken 2-3 günde bir sefere çıkıyor ve hem de şoför evine gidemiyordu şuan güzel odu. Bu sayede şoförlerimize verdiğimiz harcırahlarımız da düştü.Bu uygulama sayesinde kamyoncuda çiftçide kazanmaya başladı” dedi.
Yozgat-Çandır Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Güneş, “Randevulu söküm ve tesellüm sistemi uygulamasından çok memnunuz. Bu sene geçen seneye bakaraktan 9 bin ton fazla pancar taşıdık. Sabah 6 da kamyoncularımız gidiyor ve sabah saat 8 buçuk dokuz da buradalar. Sabah kahvaltısını yapmadan evine geliyor kahvaltısını evinde yapıyorlar. Bu uygulamadan çiftçilerimiz de çok memnunlar” diye konuştu.
Develi Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Emin Öztürk, “Randevulu sistem olmadan önce nakliyeci ne yapacağını bilmiyordu. Kim ne götürecek kime taşıtacak bilmiyordu. Şimdi randevulu sistem geldi uygulamayı başlatanlara ve katkısı olanlara teşekkür ederiz” dedi.
Pınarbaşı Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hakan Kandemir, “Randevulu söküm ve tesellüm sistemi güzel. Bu sayede fabrika da bekleme olayı bitti.Zamandan kar ediyoruz. Daha düzenli nakliye yapabiliyoruz. Geçen sene gidiş dönüşümüz 24 saati buluyordu ama bu sene nakliyecilerimiz 3 saatte yüklerini boşaltıp geliyorlar. Şoför arkadaşlarımıza da iyi oldu gittiği zaman bir saat içerisinde geliyorlar ilave bir masraf olmuyor. Hem mal sahibi açısından hem de şoför açısından da iyi oldu” diye konuştu.
Sarıoğlan-Palas Taşıyıcıları Kooperatif Başkanı İsmail Çatalkaya, “Randevulu söküm ve tesellüm sistemi bizim açımızdan süper bir uygulama oldu. Biz Kayseri ye gidiyorve 2 gün orada kalıyorduk. Şimdi ise sabah gidiyoruz akşam geliyoruz. Evimizde yatıyoruz. Evvelden herkes kafasına göre gidip söküyordu. 3 ayda taşıyacağımız pancarı 15 günde kaldırmaya çalışıyorduk. Randevulu sistemde Biz hem söküyoruz, hem yüklüyoruz, hem götürüyoruz. Randevulu sistemdePancar söküldüğü gün gidiyor, tarlada bekleme yok” diye konuştu.
Şarkışla Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Fevzi Şahbaz, “Randevulu söküm ve tesellüm sisteminden gayet memnunuz Geçen sezon 60 araba ile nakliye işini yaptık bu sene 75 araba oldu ve şu an kayıt açık gelen araçları kayıt ediyoruz. Kooperatifimiz güçlendi çevredeki araçlar da kooperatifimize yöneldi. Bu sistemden dolayı çok rahatladık. Şoförlerimiz geçen sene gidiyordu 2-3 günde geliyordu şimdi sabah yüklüyoruz akşam geri araba geliyor bekleme olayı yok çok güzel oldu” dedi.
Merkez Bölge-Yahyalı Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Selahattin Saatçi, “Randevulu söküm ve tesellüm sistemi çok güzel oldu. Önceden kamyoncularımız 15-20 saat Kayseri Şeker Fabrikasında sıra bekliyorlardı şimdi birkaç saatten dönüyorlar çok memnunlar. Kooperatif açısından da iyi oldu. Arabalar oraya bağlıydı ama şimdi zamanında gidiyor geliyor işine gücüne bakıyor” ifadelerini kullandı. -kb

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.