Kayseri Bilim Merkezi hafta sonu dört ayrı atölye uygulamaları başlatıyor. Farklı yaş gruplarını bilimle buluşturacak olan etkinliklerde birbirinden ilginç çalışmalar sergilenecek.
Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan ve Anadolu’nun dört bir yanından ziyaretçi çeken Kayseri Bilim Merkezi’nde 15-16 Nisan günleri 4 farklı program ile atölye günleri yapılacak. Farklı yaş gruplarındaki bireyleri bilim ve teknolojiyle buluşturacak olan etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Bilimsel merak ve öğrenme isteği uyandırmak amacıyla gerçekleştirilecek olan etkinliklerde katılımcıların; araştırma, gözlem yapma, kıyaslama, keşfetme, ifade etme ve çeşitli çözümler bulabilme becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.
Atölye programları kapsamında Kriptoloji Atölyesi, Makey Atölyesi, Renklerin Dansı Atölyesi ve Uzay Merdiveni Atölyesi açılacak. Kriptoloji Atölyesi’nde şifre çözerek sürprizlere ulaşma imkanı sunulurken, Makey Atölyesi’nde elektronik ve robotik dünyaya keyifli bir başlangıç yapılacak. Renklerin Dansı Atölyesi’nde kimyanın renkli dünyası üç farklı deneyle sunulurken, Uzay Merdiveni Atölyesi’nde geometrik modeller eşliğinde tasarım ve mühendislik yeteneğinin geliştirilmesine imkan sağlanacak.
Uzay Merdiveni Atölyesi’ne 7-9 yaş grubu, Renklerin Dansı Atölyesi’ne 8-10 yaş grubu, Kriptoloji ve Makey Atölyelerine ise 10-12 yaş grubu çocuklarımız katılacak. Atölye çalışmalarına iştirak etmek isteyenlerin Kayseri Bilim Merkezi’nden randevu almaları gerekiyor. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla