Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, pandemi sürecini değerlendirdi. Süreç boyunca ülke olarak üretimin değerini bir kez daha anladığımızı söyleyen Şahin, vatandaşları, üretimden sonraki aşama olan ürünleri doğru kullanım alanında da bilgilendirdiklerini söyledi.

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Hunat TV mikrofonlarına konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla boş tarım arazisi kalmadığını söyleyen Şahin:”Pandemi sürecinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın talimatları doğrultusunda gerekli tedbirleri aldık. Şunu bir kez daha anladık ki, ülke olarak en önemli kaynaklarımız üretmekten geçiyor. Kayseri’de boş tarım arazisi kalmadı. Üreticilerimize gerek desteği sağladık. Buradaki personellerimizden kronik rahatsızlığı olanları izne gönderdik. Çok şükür kurumumuzda pozitif bir vaka olmadı. Tedbirlerimiz devam ediyor. Bu süreç bizlere israf etmemeyi öğretti. Üretim noktasında iyi bir ülkeyiz. Fakat üretmekten ziyade kaynaklarımızı doğru kullanmak üretimden daha önemli. Halkımızı bu bilinçle bilgilendirmeye gayret ediyoruz. Örneğin bir ürünü kestikten sonra nasıl saklamaları gerektiğini, artan sebzelerle ne gibi kullanım alanları oluşturabileceklerini içeren videolar hazırlıyoruz” dedi.
Akmescit Köyü’ndeki karantina sürecine değinen Şahin: “Kayseri verimli topraklara sahip bir şehir. Bizler de bunu en doğru şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla boş bir alanımız kaldı. Pandemi sürecinde Akmescit Köyü karantinaya alınmıştı. Oradaki çiftçi kardeşlerimize desteğimizi sağladık. Süt üretimi noktasında Akmescit önemli bir kaynak. Bu süreçte olduğu gibi bundan sonrada desteğimiz devam edecek. Kayseri’deki üreticilerimizin yanındayız. Kayseri’de yüz bin ton buğday ektik. Üreticilerimize nohut, gübre, tohum gibi desteklerimiz oldu” diye konuştu.

HABER: SALİH ZEKİ ÇETİN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla