Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Anadolu’nun en büyük 500 şirketi listesinde ilk 100 arasında Kayseri’den 8 firmanın yer aldığını ancak bununda bir tesadüf olmadığını söyledi.
Ekonomist Dergisi’nin, Türkiye Ekonomi Bankası’nın (TEB) katkılarıyla ve şirketlerin 2015 cirolarına göre yaptığı “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi araştırması sonuçlarının açıklandığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, 13’üncü kez düzenlenen araştırmaya göre cirosu en büyük 500 şirketten ilk 100 arasına Kayseri’den 8 firma girmeyi başardığını kaydetti.
Kayseri aynı zamanda bir üretim ve ekonomi şehri olduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Kayseri bir bütün olarak büyüyor ve gelişiyor. Kayseri Şehri; ekonomisi, modern yapıları, ticaret ve alış veriş merkezleri, sağlık ve turizm merkezleri bir bütünlük sağlıyor. Bu planlı ve bütünlük içindeki büyüme bir tesadüf değildir. 20 yıldır uygulanan Belediye hizmet ve yatırımların bir sonucudur. Çünkü ilk 100 de 8 Kayseri firmasının yer alması belediyelerin organize sanayi bölgelerine, ticaret ve yatırım bölgelerine vermiş olduğu önemin ve yatırımlarının bir sonucudur. Bundan dolayı Kayseri Belediye Modeli olarak bilinen uygulama ördek ve referans gösterilmektedir” -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla