Kayseri’den Halep’e yardım eli

Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan 10 tır ihtiyaç malzemesi, Halep’e uğurlandı.
Cuma namazını müteakip Ahmet-Ayşe İnci Camii’nde düzenlenen uğurlama töreninde konuşan İl Müftüsü Şahin Güven, “Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi olarak 1 buçuk yıldır Suriye’de mağdur ve mazlum olan kardeşlerimiz ile mültecilerimize yardım amacıyla düzenlemiş olduğumuz yardım kampanyalarını son 5 aydır sürekli hale getirdik. Her ay Kayserimizden 10 tır yardım gönderiyoruz. Böylece hayırsever Kayseri halkımızın bizleri vasıta kılarak mağdur ve mazlum kardeşlerimize ulaştırılmak üzere bizlere emanet ettikleri yardımları bugünde yola çıkaracağız” ifadelerini kullandı.
Güven, Kayseri’den Arakan için 1 milyon TL nakdi yardım toplandığını belirterek, “Bundan 3 hafta önce kanayan yaramız olan Arakan için yapmış olduğumuz yardım kampanyasına 1 milyon TL’nin üzerinde nakit yardım geldi. Biz nakit yardımlarımızı yalnız Arakan’a gönderebiliyoruz. Ayni yardımlar Arakan’a ulaşamıyor. Ayni yardımlarımızı da Suriye’ye gönderiyoruz” şeklinde konuştu.
Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz ise, Türkiye’de toplanan yardımların yüzde 20’sinin Kayseri’de toplandığını belirtti. Uslanmaz, “Kayseri, bütün Türkiye’de toplanan yardımların yüzde 20’sini topluyormuş. Bu nedenle Kayserililere teşekkür ediyorum. Ülkemiz 3 milyonun üzerinde insan kapılarını açtı. Milletimizde gönlünü açtı. Kayseri’de de yaklaşık 3 yıldır Suriye’ye yardım gidiyor. Bu yardımlar aynı zamanda ahirete azık oluyor. Buradan giden yardımlar Kayserililerin öbür aleme gönderdikleri azıklardır” diye konuştu.
Konuşmaların ardından İl Müftüsü Şahin Güven dua okudu. İhtiyaç malzemelerini taşıyan 10 tır, daha sonra Halep’e uğurlandı. -iha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.