Gelecek sezon için ilk olarak teknik direktör sorununa çözüm arayan Kayserispor Romen MariusSumudica ile iki senelik anlaşma imzaladı.

Kulüp tesislerinde yapılan imzanın ardından açıklama yapan Kayserispor’un yeni teknik direktörü MariusSumudica ise, “Buraya geldiğim için çok mutluyum. Türkiye benim için çok önemli bir lig. Bana başka tekliflerde vardı ama ben Türkiye’ye gelmeyi tercih ettim. Çünkü hem daha güçlü bir lig hem de para olarak daha fazla verilen bir lig. Sadece benim için değil herkes için öyle. Mourinho gibi büyük hedefler söylemeyeceğim ama buraya çalışmaya geldim. Çok çalışacağım, demek ve söz vermek çok kolay bir şey. Ben böyle bir insan değilim. Tüm kalbimi ortaya koyarak çalışacağım. Maç sonuçları benim yerime konuşacak. Her hoca gibi başarılı sonuçlar alırsanız burada devam edersiniz ama sonuçlar kötü olursa bavulunuzu alır gidersiniz” diye konuştu.

“KOMANDO GİBİ EĞİTİRİM”

Romen çalıştırıcı açıklamasının devamında disiplinli ve çok çalışan sporcu istediğini kaydederek, “Kayseri’ye 2-3 aylık maaşımı almak için gelmedim. Burada 2 yıl kalmak için geldim. Sözleşmemi bitireceğim. Çok zor bir süreç. Türkiye’deki insanlarda Romanya’daki insanlar gibi beklemez, sabretmez. Ben söz veriyorum ki; bu seneki Kayserispor geçen seneden daha iyi sonuçlar alacak. Fakat bunu tek başıma yapmam çok zor. Herkesin desteğine ihtiyacım var. Taraftarların desteğine ihtiyacım var ve artık futbol için deli olan bir koçları var. Benim için küçük ya da büyük takımla oynamak aynıdır. Takımımın komando gibi hissetmesini isterim. Sahaya çıkmalarını kazanmalarını isterim. Bu benim futboldaki felsefemdir. Ortada bir ekmek varsa onu ortaya koyarım ve bunu herkes yer. Tesisleri başkanla birlikte gezdik. Çok güzel tesisler var. Tesisleri yapanları tebrik ediyorum. Romanya’da sadece bir takım böyle bir tesise sahip. Kafamda herhangi bir oyuncu yok. Başkanın listesini alacağım. Kulübün zaten bir düşüncesi vardır. Belirlenen oyunculardan seçeceğim. Ben buraya taktik vermeye ve sahada oyuncuları eğitmeye geldim. Onun için para alıyorum. Buraya oyuncu transferi yapmak için gelmedim. Bu konu başkanın görüşünde olacak” diye konuştu. İLYAS KAPLAN

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla