KAYSO Meslek Komitesi toplantıları yapıldı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) meslek komitelerinden 12., 13., 14., 16. ve 26. gruplara yönelik genişletilmiş meslek komitesi toplantısı yapıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Oda olarak meslek komitesi toplantılara önem verdiklerini ve son zamanlarda bu toplantıları daha geniş kalımlı yapmaya gayret ettiklerini söyledi.

KAYSERİ SANAYİ ODASI (KAYSO) MESLEK KOMİTELERİNDEN 12., 13., 14., 16. VE 26. GRUPLARA YÖNELİK GENİŞLETİLMİŞ MESLEK KOMİTESİ TOPLANTISI YAPILDI. 

Bu toplantılarından çıkan sonuçları bir üst makamlara ilettiklerini ifade eden Başkan Büyüksimitci, “Özellikle son dönemde hükümet tarafından bizden hep öneri ve şikayetlerimiz soruluyor. Çıkarılacak yeni düzenlemeler ve kanunlar hakkında görüşlerimiz isteniyor. Asıl işin kaynağından, üretim yapan, istihdam oluşturan siz sanayicilerden bizim vasıtamızla görüşleriniz alınıyor. Sizden gelen her türlü eleştiri, şikayet ve önerileri ilgili makamlara mutlaka iletiyoruz. Hükümetimiz bizi dinliyor ve önerilerimizi her zaman dikkate alıyor. Geçtiğimiz günlerde serbest bölgemizde TL ve döviz kullanımı ile ilgili eski karar talebimiz üzerine yürürlükten kaldırıldı. Yeter ki doğru öneri ve tekliflerle gidelim. Rahatlıkla kabul edildiğine defalarca şahit oldum” dedi.
Kayseri olarak öne çıkmak için mutlak surette dönüşmek ve bir sıçrama yapmak gerektiğini ifade eden Başkan Büyüksimitci, “Teknolojimizi yenileyerek, inovasyona önem vermeliyiz. Katma değeri daha yüksek ürünler ürütmeliyiz. Risk alarak yeni yatırımlara yönelmeliyiz. Gençlerimizin önünü açmalıyız. Onlara imkan tanımalıyız. Onların bakış açıları, vizyonları bizden daha farklı. Bu dönüşümü gerçekleştirmek için bu dönem bizim için bir fırsattır. Bu konuda her türlü yeni görüş ve önerilere açığız” diye konuştu.
Başkan Büyüksimitci, KAYSO Yönetimi olarak Kayseri ile ilgili birçok proje üzerinde çalıştıklarını ve yerli otomobil konusunun Kayseri için çok önemli olduğunu belirterek, birlik beraberlik anlamında tüm sanayicilerden destek istedi.
KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya ise, katılımlarından dolayı meslek komitesi üyelerine teşekkür ederek, sanayicilerin sorunlarını çözmek adına ellerinden gelen her türlü gayreti gösterdiklerini söyledi.
Daha sonra toplantıya katılan sanayiciler sırayla söz alarak yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdiler.-İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.