ÖZVATAN ilçesine bağlı Kermelik Mahallesinde 10’uncu geleneksel pilav şenliği düzenlendi.

 

Kermelik Mahallesinde yapılan etkinliğe, İlçe Kaymakamı Menderes Topçuoğlu, Belediye Başkanı Halit Demir, Kermelik Mahalle Muhtarı Hacı Ahmet Satılmış ve yaklaşık 2 bin 500 kişi katıldı. Kermelik Mahalle Muhtarı Hacı Ahmet Satılmış, şenliğin açılışında yaptığı konuşmada muhtarlığı döneminde yaptığı hizmetlere değindi. Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir de konuşmasında, “Kermelik Mahallesi bölge olarak en şanslı bir yerdedir. Muhtarı ve dernekleri de başarı ile çalışıyor.Bir çok belediyenin yapamadığı hizmetler bu mahallede zamanında gurbetçi desteği ile yapıldı. Şenlikte ve mahalledeki hayır işlerinde emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi .

 

Özvatan Kaymakamı Menderes Topçuoğlu ise, “Bir çok gurbetçi ailenin yaşadığı Kermelik Mahallesi’nde bu gibi etkinlikler birlik, beraberlik ve kaynaşma açısından önemli. Bu tür etkinliklerin aksatılmadan her yıl yapılmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından şenlikte maddi ve manevi emeği geçenlere plaketleri verildi. Katılımcılara 13 kazan etli bulgur pilavı ve ayran ikram edildi.Yapılan duanın sonrası şiirler okundu halaylar çekildi. -dha

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla