Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) tarafından başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde toplanılan ihtiyaç malzemeleri, depremin meydana geldiği Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine ulaştırıldı.
Yardım kampanyası hakkında bilgiler veren KİGDER Başkanı Sema Karaoğlu, “6 Şubat’ta Çanakkale Ayvacık’ta ardı ardına gelen bir deprem yaşadık. Biz kadın olarak bu deprem için ne yapabiliriz diye düşündük. KİGDER olarak biz bir yardım kıvılcımı çaktık. Oradaki kadınlarımıza bir yardım götürelim derken, bu kıvılcım büyüdü. Orada 3-5 aile aynı konteyner da kalan aileler var. Her zaman işe yarayabilecek battaniye, yorgan, yastık gibi ihtiyaç malzemeleri götürelim istedik. Masa, sandalye, kuru bakliyat, çocuk bezi, hijyen malzemeleri gibi yardımları topladık” ifadelerini kullandı.
Karaoğlu ayrıca, “Bize, kendi derneğimizin içinden, ailelerimiz ve arkadaşlarımız yardımda bulundular. Herkes bir şeyler koyunca damlaya damlaya göl oldu. Burada Türk kültürünün ve imece usulünün örneklerini gördük” dedi. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla