Şöyle bir manzume var: ‘’Kışı sevmem ben, damı akan evler, ayakkabısı delik çocuklar, ocağı yanmayan analar, utanan babalar gelir aklıma. sevmem ben kışı.’’

Kışa böyle bakınca kışı sevmek, kışın soğuk yüzünü gösterdiği şu günlerde ihtiyaç sahibi insanların varlığını hissetmemek mümkün mü? Öyle ki montumuzu almadan dışarı çıkmak elbette ki imkansız. Fakat dışarıda sırtı üşüyen, ayakları üşüyen, minicik elleri üşüyen birçok çocuk var. Montu-ceketi yok, ayakkabısı-botu yok, öyle ki evlerinde yakıtı bile yok.. Biz sıcacık evimizde pencereden kışı izlerken dışarıda soğuktan titreyen bedenler var.  Duyar kasmak değil, farkındalık amacım.

Allahtan ki farkında olan merhametini kaybetmemiş insanlarımız hala var. Hafta sonu Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Spor A.Ş.’nin ihtiyaç sahipleri için düzenlediği farkındalık yürüyüşünden bahsediyorum. Kayseri Büyükşehir Belediyesi hafta sonunda ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kışlık giyecek desteği sağlayan “Kışıma Güneş Ol” kampanyasıyla yüreklerimizi ısıttı. Örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza atılan kampanyayla 7 bin ihtiyaç sahibi çocuğumuza bot ve mont desteği sağlandı. O botların o montların ulaştığı çocukların yüzündeki neşeyi görmeyi isterdim. Buna benzer bir örnek de “Biz Bir Aileyiz” projesiyle Develi Muammer Kocatürk İlköğretim Okulundan geldi. Böylesi anlamlı hareketler görmek bu soğuk günlerde öyle ısıttı ki içimizi. Tam insanlık adına umutların yitirilmeye başladığı şu zamanda duyarlılığınızla pamuk gibi yaptınız. Ben Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Spor A.Ş. ve Develi Muammer Kocatürk İlköğretim Okulu’na sonsuz teşekkürler ediyorum. Umarım birçok kuruma örnek olur.

Kışlar hep güneşli geçsin,

İçimiz hep çiçek açsın.

#selmakösedağ

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla