Kayseri İl Halk Kütüphanesi’nde kullanılan kitap yıkama makinesi ile kütüphanede bulunan kitaplar günlük olarak temizleniyor. Ultraviyole ışınlar sayesinde kitaplar toz ve rutubetten arınırken, kütüphane kullanıcıları da istedikleri kitapları rahatlıkla kullanabiliyor.

KAYSERİ İL HALK KÜTÜPHANESİ’NDE KULLANILAN KİTAP YIKAMA MAKİNESİ İLE KÜTÜPHANEDE BULUNAN KİTAPLAR GÜNLÜK OLARAK TEMİZLENİYOR. ULTRAVİYOLE IŞINLAR SAYESİNDE KİTAPLAR TOZ VE RUTUBETTEN ARINIRKEN, KÜTÜPHANE KULLANICILARI DA İSTEDİKLERİ KİTAPLARI RAHATLIKLA KULLANABİLİYOR. 

Kayseri İl Halk Kütüphanesi tarafından hizmete sunulan Book Shower (kitap yıkama makinesi) ile kütüphanede bulunan bütün kitaplar düzenli olarak yıkanıyor. Ultraviyole ışınlar sayesinde kitaplar toz ve rutubetten arınırken, kütüphane kullanıcılarına sunulan bu hizmet sayesinde kitaplar daha fazla aranıyor.
Makine ile düzenli olarak kitapları yıkadıklarını belirten Kütüphane görevlisi Özlem Çelikbaş Kılıç, “Bu makine sayesinde kitaplarımızdaki bakteri ve mantar gibi zararlı maddelerden kitaplarımızı temizleyebiliyoruz. Kitapların üzerindeki zararlı maddeleri temizleyerek, kitapları daha hijyenik hale getiriyoruz. Bazı kullanıcılarımız bu konuda çok hassas olduğu için bizde buna dikkat ediyoruz. Yaklaşık 1 dakika içerisinde kitabı tamamen hijyenik bir hale getirerek, kullanıcılarımızın hizmetine sunuyoruz” ifadelerini kullandı. -İHA

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla