Kocasinan Adakemi’nin tanıtımına büyük ilgi

Kocasinan Akademi kursiyerlerinin almış olduğu eğitim, kültür, sanat ve spor dallarındaki faaliyetlerin sergilendiği tanıtım programı, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. Renkli görüntülerin oluştuğu etkinliğin son gününde semt konaklarında ney kursu alan kursiyerler, ney üfledi. Neyin büyüleyici sesi ile Kayserililer, yer yer manevi haz yaşarken çocuklar ise Kocasinan’ın maskotu haline gelen Sinan ve Sinem karakterlerinden oluşan yapboz ve Kocasinan Çocuk Dergisinin hediye edilmesiyle mutlu oldu.
Başarılı eserleri inceleyen Kayserililer, el emeği göz nuru eserlerin ve geçmişten günümüze kadar nakışla işlenmiş eşyaların gün yüzüne çıkartılmasından son derece mutlu olduklarını ifade etti. Tanıtım etkinliğine katılarak, 7’den 70’e her kesim tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Çolakbayrakdar ve eşi Fatma Çolakbayrakdar, stantları tek tek gezdi.
Kocasinan’da kültürel ve sanatsal faaliyetlere ayrı bir önem verdiklerini vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Yeni kurduğumuz ‘Kocasinan Akademi’ birimimizle eğitim, sosyal, kültür, sanat, spor gibi hayatın her alanında bölge sakinlerimize daha iyi ve daha kaliteli hizmet veriyoruz. Bu kapsamda semt konaklarımız ve Kocasinan Akademi Yakut tesisimizde, sosyal, kültürel, mesleki ve eğitimsel açıdan farklı branşlarda kurslar açıyoruz. Özellikle kurulmasına kısa süre olmasına rağmen Kocasinan Akademi de kursiyerlerimizin neler yapabildiğini burada görmek bizleri son derece memnun etti.” ifadelerini kullandı.
Keyifli bir gün geçiren vatandaşlar, Kocasinan Belediyesi’nin hizmetlerinden dolayı Başkan Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti. -KURUM BÜLTENİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.