Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hayırseverlerden temin edilen ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere hazırlanan gıda kolilerinin belirlenen adreslere dağıtılmaya başlandığını söyledi.

Coronavirus(Covid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş üstü yaşlılar ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde özel bir ekip kuran Kocasinan Belediyesi, düzenli geliri olmayan ailelere ise gıda yardımında bulundu. Hayırsever vatandaşların desteği ile hazırlanan koliler, belirlenen adreslere ulaştırılmaya başlandı. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hayırda yarışan bir milletin fertleri olduklarını belirterek, gıda ve temizlik ürünlerinin temin edilmesinde katkısı bulunan tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Sosyal sorumluluk bilincinde hareket eden ve bu kapsamda ihtiyaç sahibi aileler için İkinci El Market ve Sosyal Market ile her zaman destek olduklarını ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, mevcut koşullarda ise daha çok aileye ulaşmanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek; “Kocasinan bölgesinde yaşayan ve kaymakamlık tarafından tespit etmiş olduğumuz ihtiyaç sahibi ailelerimize gıda kolilerimiz ulaşmaya başladı. Gün destek olma, paylaşma ve daha fazla birbirimize sahip çıkma günüdür.  Bu çağrımıza cevap veren hayırseverlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Onların desteği ile hazırlamış olduğumuz gıda paketlerimiz birer birer sahiplerine ulaşıyor. Bütün hemşehrilerimiz müsterih olsunlar. Kocasinan bölgesindeki ihtiyaç sahibi her aileye ulaşma noktasında büyük bir titizlikle çalışıyoruz. Tüm ailelere gıda kolileri teker teker ulaşacak. Devletin şefkat elinin onların yanında olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.” diye konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar ayrıca 114 aileye 100 TL, 17 aileye ise 50 TL tutarında alışveriş kartı verdiklerini de sözlerine ekledi. Kocasinan Belediyesi’nin öncülüğünde hayırseverlerin katkıları ile hazırlanan kolilerde 25 kalem temel ihtiyaç maddesi ile 5 çeşit temizlik ürünü bulunuyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla