Kocasinan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı fidanlığında mevsimine göre yetiştirdiği çeşitli ağaç, bitki ve çiçeklerle ilçenin dört bir yanını güzelleştiriyor. Fidanlığı gezerek, seradaki çeşitli bitki ve çiçekleri inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, her geçen gün ürün çeşidini artırarak; yeni ve farklı ürünler yetiştirilen atölyenin adeta Ar-Ge faaliyeti yürütülen üretim merkezi olduğunu söyledi.

İlçenin dokusunu yeşillendiren Erkilet Mahallesi’ndeki Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı atölyede incelemelerde bulunan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, fidanlıktaki üretim ve bakım çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

İlçe sakinlerine en iyi hizmeti vermek için yoğun çaba sarf ettiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı seramızda;  çeşitli ağaç, bitki, çiçek ve çalı grupları yetiştiriyoruz. Seramız da; her geçen gün ürün çeşidini artırıyor, yeni ve farklı ürünleryetiştiriyoruz. Burada adeta Ar-Ge faaliyeti yürütüyoruz. Yetiştirdiğimiz çeşitli ürünleri, ilçemizin dört bir tarafında; park, bahçe, kavşak, meydan ve yol kenarları gibi yerlerde toprakla buluşturuyoruz. İlçemizi mevsimine göre hem rengarenk çiçeklerle süslerken hem de Kocasinan’ın yeşil dokusuna katkı sağlıyoruz. İlkbaharda dikilecek olan ağaçlarımız şimdiden seramızda hazır hale getiriliyor. Daha yeşil ve daha güzel bir Kocasinan için hemşerilerimize en iyi hizmeti sunabilmek adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla