Kayseri Ticaret Odası (KTO) Ağustos ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, “Seçim sürecinin huzurlu bir şekilde geçmesini diliyorum” dedi.
KTO Ağustos ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. KTO Konferans Salonu’ndaki toplantıda, 6 gündem maddesi görüşüldü. Toplantının açılış konuşmasını yapan KTO Meclis Başkanı Ömer Gülsoy, yapılacak olan seçim hakkında konuştu. Gülsoy, “Yapılacak olan seçimin şehrimize, odamıza ve tüm ticaret erbaplarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bizim bütün isteğimiz kırmadan, dökmeden ve nezaket kuralları içerisinde, kimse kimseye çamur atmadan, fitne üretmeden, dürüst ve doğru bir şekilde seçim süreci boyunca mücadele edilmesi. Şu an mevcutta 2 adayımız var ama başka adaylarda çıkabilir. Nezaketli bir seçim sürecinin geçmesi için meclis üyelerinin de ellerinden gelen gayreti göstermelerini rica ediyorum. Buralar gelip geçici makamlardır. Önümüzde bir bayram var. Herkes birbiriyle kucaklaşmalıdır. Kayseri küçük bir yer. Bir yerlerde muhakkak karşılaşıp, ticaret yapacağız. Birbirimizin yüzüne bakacak halimiz olsun” ifadelerini kullandı.
KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ise, artan ihracat rakamlarına değinerek, ticaretteki olumlu gelişmelerin iş dünyasını sevindirdiğini belirtti. Hiçyılmaz, “Türkiye geneline bakıldığında ekonomik manada olumlu sinyallerin geldiğini ve özellikle son açıklanan ihracat rakamlarına bakıldığında Türkiye genelinde Temmuz ayı ihracatımızın yüzde 31.2 oranında büyüme kaydetmiş olması, Kayseri’de de yüzde 27.3 artış göstererek ihracatımızın Temmuz ayında 168.7 milyon dolar olarak gerçekleşmesi sevindiricidir. Bu rakamlar yaşanan olumsuzluklara karşı Türk iş dünyasının gücünü ortaya koyması bakımından önemlidir. Türkiye’nin ne kadar güçlü, ne kadar üretken bir ülke olduğunu da ayrıca göstermektedir. Bu bakımdan ihracat seferberliğine destek veren ve ihracattaki bu rekor artışta katkısı olan iş dünyasını tebrik ediyorum. İş dünyası olarak bundan sonra Türkiye’nin orta ve uzun vadedeki ihracat hedefleri için seferber olunması 2023 hedefleri için herkesin üzerine düşeni yapması öncelikli görevimiz olması gerekir” diye konuştu.
KTO seçimlerinin huzur içerisinde geçmesini temenni eden Hiçyılmaz, “Önümüzdeki seçim sürecini hakkaniyet ve huzur içerisinde herkesin yapacaklarını açıklayacağı bir süreç diliyorum. Projeler ortaya konmalı ve o projelerin gerçekleştirilmesi için neler yapılacağı hususunu üyelere anlatarak bu süreci geçirmeliyiz” dedi. -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla