Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlediği 1. Kayseri Kitap Fuarı ile ziyaretçi sayısı açısından yıllardır düzenlenen Kitap Fuarlarını geride bıraktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, fuarı ziyaret eden yaklaşık 580 bin kişiye gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.
Geçen yıl 35’incisi düzenlenen ve uluslararası boyutta yapılan İstanbul TÜYAP Kitap ve Sanat Fuarı’nı dokuz günde 621 bin kişi ziyaret ederken Kayseri daha ilk yılında yaklaşık 15 milyon nüfuslu İstanbul’daki fuarın rakamlarına ulaştı. Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’ndeki 1. Kayseri Kitap Fuarı’nı 580 bin kişi ziyaret etti.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KAYSERİ DÜNYA TİCARET MERKEZİ’NDE DÜZENLEDİĞİ 1. KAYSERİ KİTAP FUARI İLE ZİYARETÇİ SAYISI AÇISINDAN YILLARDIR DÜZENLENEN KİTAP FUARLARINI GERİDE BIRAKTI. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇELİK, FUARI ZİYARET EDEN YAKLAŞIK 580 BİN KİŞİYE GÖSTERDİKLERİ İLGİDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ. 

ÜNLÜ YAZARLAR KAYSERİLİLERLE BULUŞTU
Büyükşehir Belediyesi, 14 Ekim’de başlayan fuarda birbirinden ünlü yazarları Kayserililerle buluşturdu. Sadece Kayseri’den değil çevre illerden de büyük ilgi gören fuara, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Hanefi Avcı, Mete Yarar, İclal Aydın, Reşat Petek, Yavuz Bahadıroğlu, Engin Noyan, İlber Ortaylı, Yusuf Kaplan, Bekir Develi, Süleyman Özışık, Şermin Yaşar, Aşkım Kapışmak, Canan Karatay, Üstün Dökmen, Sinan Yağmur ve Abdülkadir Selvi gibi isimlerin de aralarında bulunduğu 250’nin üzerinde yazar, şair ve sanatçı katıldı. Kayseri Kitap Fuarı, katılan tüm yazarlar tarafından “Mükemmel bir fuar” olarak değerlendirildi.
BAŞKAN ÇELİK’TEN TEŞEKKÜR
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Okuyan ve Okutan Şehir” hedefiyle düzenledikleri kitap fuarının çok başarılı geçtiğini söyledi. Fuarın her gün adeta dolup taştığını ifade eden Başkan Çelik, Kayserililerin kültüre ve okumaya olan ilgisinden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Kayseri Kitap Fuarı’nı ziyaretleriyle zenginleştiren 580 bin kitapsevere ilgilerinden dolayı teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, gelecek yıllarda da aynı özen ve titizlikle çok daha kapsamlı fuarlar yapmaya devam edeceklerini kaydetti. -KB

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla