LİDERİMİZİN SÖZÜ SÖZÜMÜZDÜR

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bazı kesimler tarafından eleştirilmesine sert tepki gösterdi. Ersoy, “47 yılını teşkilata vermiş önce vatanım sonra partim sonra ben diyen bir şahsiyetten kimse daha iyi bir ülkücü olamaz. Genel başkanımız, yapılacak olan referandum da evet oyu kullanacağı söyledi. Liderimizin sözü bizimde sözümüzdür.”dedi.

MHP Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, katıldığı Melikgazi İlçe kongresinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi başkanlık için yapılacak olan referandum da evet oyu kullanacağı kararını eleştirenleri topa tuttu. Ersoy, “47 yılını ülkücü teşkilata vermiş, ilk önce vatanım ve milletim, sonra partim ve sonra ben diyen bir şahsiyetten kimse daha iyi bir ülkücü olamaz. Liderimiz referandumda evet oyu kullanacağını açıkladı. Liderimiz ne derse bizde de odur. Liderimizin sözü sözümüzdür. “diye konuştu. Ersoy, konuşmasına söyle devam etti; “ Türkiye’de Milliyetçi Hareket Parti’si kongrelerine Kayseri’den başladı. İlk kongremizi Kocasinan İlçesi ile Aralık ayı içerisinde başlatmıştık. Bugün ise Allah nasip etti 6. Kongremizi gerçekleştiriyoruz. Bu kongrelerin en büyük özelliği uyum, birlik ve beraberlik içerisinde güçlenerek yola devam etmekte olan teşkilatların var olmasıdır. Ve bir diğer özelliği ise altı kongremizin de tek adaylı kongrelerden oluşmasıdır. Bunu her konuşmamda şunun ifade ediyorum. 1 Kasım seçimlerinden sonra çok ciddi bir muhalefet hareketiyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de karşı karşıya geldik. Baktık ne istiyorlar, ne yapmaya çalışıyorlar amaçları nedir diye incelediğimizde bir ortak özellik daha gördük. Bunların derdi şuydu! Biz olalım o koltuklarda biz oturalım, makamlarda biz oturalım, milletvekili adayı biz olalım, MYK adayı, ilçe başkan adayı biz olalım, mahalle başkanı da biz olalım. Ama olanlara da saygı duymayalım. Hatta İl Başkanlığı için eş başkanlıklar oluşturmaya başladılar kendi aralarında. Ama şunu unutuyorlar ki bu hareket Sayın Genel Başkanımızın ifadesiyle Okunmuş bir harekettir. Bu harekette Allah nasip etmezse hiçbir yere gelemezsiniz. Ne yaparsanız yapın. Ülkücü hareket içerisinde Şahsım Baki Ersoy, olarak yol vermeyeceğim. Ama bize inanan Ülkücü Hareketin paramadigsası olan Lider, teşkilat, doktrin yolunda ilerleyen ve ülkücü gibi yol yürümeye kim hazırsa canımla başımla birlikte beraber yol yürümeye hazırım. Ve bunu kendime şeref sayarım. Bunun böyle bilinmesini istiyorum.”şeklinde konuştu.

MHP’YE CİDDİ BİR TALEP VAR

Ersoy, çok sayıda vatandaşın MHP yönetim kadrolarında yer almak içim müracaatta bulunduğunu ifade ederek, “ Milliyetçi Hareket Partisine çok ciddi bir anlamda talep var. MHP kadrolarında hizmet etmek için birçok vatandaşımız bizlere müracaat ediyor. Yönetim kademelerinde yer almak istiyorlar. Bizde elimizi taşın altına koymak istiyoruz diyorlar. MHP’nin en kadar önemli bir parti olduğunu ne kadar Türkiye’de ciddi bir yere  sahip olduğunu bizde görüyoruz diyorlar. Bunlar bizim için çok sevindirici gelişmedir.”şeklinde ifade etti.

ELEŞTİRTMEYİZ

MHP’nin çalışma olgusunun Lider, Teşkilat ve Doktirinden geçtiğini söyleyen Ersoy, “Bizler, artık şunu duymak istemiyoruz. Biz şöyle düşünüyoruz, şöyle olsa iyi olur diyenleri. Söz konusu vatansa gerisi bizim için teferruattır. Bizim öyle bir liderimiz var ki Genel Başkanımız bile demek istemiyorum çünkü 47 yıllık harekete ömrünü vermiş, hiçbir dünyevi beklenti içerisinde olmayacak Türk milletinin geleceği için önce milletim ve vatanım sonra partim sonra ben diyebilecek bir şahsiyete sahip olacak ve birileri çıkacak Genel Başkanımızı eleştirecek. Eleştirtmeyiz. Kim bunu yapacak olursa bizim yol arkadaşımız değildir. Bizim paradigmamız bellidir. Lider, teşkilat, doktrin. Biz böyle büyüdük, böyle gördük. Ülkücü hareketin temel taşı bellidir. Bizde lider ne derse onun sözündeyiz. Liderin sözü sözümüzdür.  Şunun net bilinmesini istiyorum. Şuan mecliste anayasa paketi görüşülmeye başlanacak. Liderimiz son grup toplantısı olduğu gün Benim şahsımın bir oyu var. Ben evet oyu kullanacağım. Bu şahsımın oyudur. Liderimin sözü benimde sözümdür. Tüm ülkücülerinde sözüdür. Lider evet diyor. Lider ne diyorsa biz onu diyoruz. Dışarı da tartışanlar, şöyle böyle diyenler Türkiye elden gidiyor diyenlerin hiçbiri Devlet Bahçeli’den daha iyi bir ülkücü değildir.”diye konuştu.

GÜLDEN ÇOKTAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.