Vakıf Üniversitelerinin tercih edilme oranlarının ortalama değerlerine göre ilk sıralarda bulunan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ), Lisans Yerleştirme Sınavında da (LYS) derece yapmış öğrencilerin tercih ettiği Üniversiteler arasına girmeyi başardı.

 

Eğitim-öğretime başladığı yıldan itibaren, yani son yedi yılda, başarı çıtasını her geçen yıl yükselten NNYÜ, bilgi çağında, başarıya giden yolun iyi bir eğitimden geçtiğine inanan öğrencilerin tercih ettiği Üniversite haline geldi. 2017- Lisans Yerleştirme Sınavı(LYS) sonuçlarına göre, ÖSYM tarafından açıklanan merkezi yerleştirmede, TM-1 Puan türünden Türkiye 538’ncisi olan Emre KırgözNNYÜ’yü tercih etti. 2017- (LYS) aldığı yüksek puanla Türkiye derecesi yapan Emre Kırgöz, NNYÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümüne yerleşti ve kaydını yaptırdı.

 

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, Üniversitelerini tercih eden ve kayıt yaptıran öğrencileri bir kez daha tebrik ederek, “Büyük umutlarla katıldığınız Üniversitemizde tüm imkânlarımızla her an aranızda ve yanınızda olacağımı belirtirken sizleri sevgi ile selamlıyor ve eğitim hayatınızın umutlarınız doğrultusunda başarılı geçmesini diliyorum” dedi.  -kb

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Araç çubuğuna atla